29.10.2021

Druhé nedělní vítězství dorostu a postup na druhé místo

Zbyněk Matýsek
Také v druhém zápase si dorostenci Gepardů připsali vítězství a postoupili na druhou příčku v tabulce ligy dorostu.
2021-2022 | 2.liga JMK, 6. kolo
24. 10. 2021, 12:00 hod.
HMS Bohunice Campus

K1 Florbal Židenice

1:4

Branky a nahrávky: 19. Jakub Otruba - 10. Michal Matýsek, 18. Štěpán Novotný, 23. Vít Štěrba, 33. Štěpán Novotný. Rozhodčí: Jan Kouba - David Zástřešek. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

Diváci: 40
K1 Florbal Židenice: Hladík - Hauke, Slavík, Pokora, Dřínovský, Klvač, Krahula, König, Drtil, Otruba, Olša, Svoboda
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matula O., Matula F., Bednář, Matýsek, Jedlička - Dohnal, Řehoř, Novotný, Štěrba, Hochman, Kuchař, Tokár

Do druhého zápasu vstoupili Gepardi daleko koncentrovaněji a s větším soustředěním a Židenice mohou jen děkovat svému brankáři za to, že o výsledku nebylo rozhodnuto daleko dříve. Jediná branka první třetiny padla v přesilové hře Gepardů po ukázkové a rychlé kombinaci. Gepardi i nadále tlačili, ale brankář Židenic jejich pokusům odolával.

Začátkem druhé třetiny Gepardi odskočili na dvoubrankový náskok, asistenci si při tomto gólu připsal za ukázkový výhoz brankář Šimon Chmela. Židenice dokázaly na inkasovanou branku rychle reagovat a po necelé minutě snížili stav utkání na rozdíl jediné branky. Gepardi pokračovali v disciplinované a koncentrované hře a odměnou jim byl třetí vstřelený gól, na který už Židenice nedokázaly reagovat.

Třetí třetina byla čistě v režii Gepardů, kteří soupeře nepouštěli do žádných vážnějších šancí a drželi zápas pevně v rukou. Pokud se soupeři do šancí dostávali, byl tu pak brankář Šimon Chmela. Skóre zápasu se změnilo jen na úvodu třetí třetiny, zbytek zápasu se odehrál v poměrně slušném tempu, ozdobou záapsu pak byly výkony obou brankářů.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra): V tomto zápasu jsme podali daleko lepší výkon než v prvním, mrzet nás můžou neproměněné šance v první třetině, kde soupeře skvěle podržel brankář. Kluci si ale za celý víkend zaslouží pochvalu, jejich hra jde opravdu postupně nahoru a my jsme rádi, že jsme mohli opět vyzkoušet dva starší žáci, kteří rozhodně nezklamali. Ale uznání patří samozřejmě celému týmu.