18.01.2022

Vysoké vítězství se nerodilo lehce

Zbyněk Matýsek
Po srdnatém výkonu čekal Gepardy celek z chvostu tabulky, přesto jsme věděli, že se nebude jednat o snadného soupeře. Navzdory papírovým předpokladům se vítězství nerodilo vůbec lehce.
2021-2022 | 2.liga JMK, 12. kolo
16. 1. 2022, 13:30 hod.
SH Tuřany

TJ Sokol Brno - Husovice

4:10

Branky a nahrávky: 5. Ondřej Boháček, 25. Matyáš Kubala, 33. Ondřej Boháček, 36. Jakub Vavřínek - 1. Štěpán Novotný, 8. Ondřej Matula, 15. Štěpán Dohnal, 15. Tomáš Hrstka, 28. Štěpán Dohnal, 34. Tomáš Hrstka, 36. Zdeněk Řehoř, 42. Štěpán Dohnal, 42. Zdeněk Řehoř, 45. Michal Matýsek. Rozhodčí:Michal Prouza - Petr Rogowski . Vyloučení:0:1 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:1.
TJ Sokol Brno - Husovice: Duchoň - Vačkář, Boháček, Kubala, Tománek Džozlič, Vavřínek, Kasal
FBC Gepardi Brno: Chmela - Bednář, O. Matula, Jedlička, Gajdůšek, F. Matula - Dohnal, Řehoř, Novotný - Hrstka, Hochman, Matýsek

Tým Husovic nastoupil do zápasu se sedmi hráči do pole a bylo tak od začátku jasné, že aktivitu ponechají Gepardům a spoléhat budou na rychlé přechody do útočného pásma. Gepardům psychicky pomohla první vstřelená branka po půlminutě hry, jejímž autorem byl Štěpán Novotný. Pak si ale Gepardi začali vylamovat zuby na pevném obranném bloku Husovic, se kterým si dlouho nevěděli rady. Jako studená sprcha pak zapůsobila vyrovnávací branka. Na(ne)štěstí soupeři neupustili od úsporné taktiky a nepouštěli se do větších závodů a drželi přesnou obranou hru. Aktivní Gepardi měli prostor pro střídání, drželi často míček na florbalce a zkoušeli různými způsoby překonat tento obranný blok připomínající hokejový zlínský beton. Naštěstí v polovině třetiny si našla cíl střela Ondry Matuly, uklidnění na florbalky přinesly i dvě trefy v závěrečné minutě z hole Štěpána Dohnala a Tomáše Hrstky po nahrávce Štěpána Novotného a pěkné střele Petra Gajdůška.

Druhá třetina se nesla především ve znamení marného dobývání branky soupeře. Jestli někdo očekával brankové hody, musel být notně zklamán. Druhá perioda nabídla pouze dva úspěšné zásahy do sítě výborných brankářů. Jedna mířila za záda Šimona Chmely a opět se jednalo o lehký přechod soupeře, který nebyl úplně optimálně pokryt. Tříbrankový náskok vrátil Gepardům svojí druhou brankou v zápase Štěpán Dohnal po nahrávce Zdeňka Řehoře.

Také třetí třetinu zahájili gólově Sokolové z Husovic rychlým kontrem. Naštěstí po minutě přidal druhou branku v zápase Tom Hrstka po nahrávce Michala Matýska. Tříbrankový náskok ale nebyl takový, se kterým by se Gepardi smířili. Plány jim nabouralo v celku přísné vyloučení. Svoje oslabení ale odehráli hodně aktivně, a dokonce se po vysunutí Štěpána Dohnala dostali do brejku, který Zdeněk Řehoř bezpečně proměnil. Zbytek přesilovky si ale ohlídali Husovice a sedm vteřin před návratem Michala Matýska na hřiště svoji přesilovku střelou ze slotu využily. Posledních pět minut zápasu ale patřilo už Gepardům, kteří se konečně osmělili k větší střelecké aktivitě ze střední vzdálenosti, přestali vozit míček až „do kuchyně“, což jim přineslo branky Štěpána Dohnala, který po nahrávce Zdeňka Řehoře zkompletoval hattrick a Zdeňka Řehoře, který uklidil do sítě soupeře střelu Tadeáše Bednáře. Tři sekundy před závěrečnou sirénou provedl poslední položku do zápisu brankou Michal Matýsek po nahrávce Toma Hrstky.

Zbyněk Matýsek (trenér): I takové zápasy patři florbalu. Soupeř odvedl perfektní práci v obranné činnosti a maximálně využil to málo, co jsme jim směrem dopředu nabídli svými chybami. Co bylo skvělé, tak že první lajna se nebála vyzkoušet různé kombinace v přechodu směrem dopředu, druhá se rozhýbala a nebála se střílet ze střední vzdálenosti, což kluci dostávali za úkol během zápasu. Rozhodující je pro nás z tohoto dne vybojovaný maximální bodový zisk, za což klukům děkuji.