28.03.2022

Dramatické utkání přineslo výhru Hattricku.

Zbyněk Matýsek
V boji o play-off nestačili dorost Gepardů v dramatickém zápase na Hattrick Brno. Pěkný zápas rozhodovali využité přesilovky.
2021-2022 | 2.liga JMK, 17. kolo
26. 3. 2022, 10:30 hod.
Sportpoint Brno

FBŠ Hattrick Brno "B"

6:5

Branky a nahrávky: 18. Ondřej Slezák, 19. Vojtěch Spousta, 30. Vojtěch Novák, 33. Matyáš Kučera, 40. Adam Šikula, 43. Matyáš Kučera - 1. Tomáš Kuchař, 3. Štěpán Novotný, 29. Štěpán Novotný, 44. Štěpán Novotný, 45. Štěpán Novotný . Rozhodčí:Robin Hromeček - Jiří Chromek . Vyloučení: 2:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci:4 .
FBŠ Hattrick Brno "B": Valíček - Cibulka, Šikula, Pokorný, Slezák, Milichovský, Tyll, Smejkal, Klusoň, Gryc, Vejrosta, Kania, Novák, Spousta, Dvořák, Lank, Kučera, Hrubý
FBC Gepardi Brno: Chmela - Bednář, O.Matula, Matýsek, Gajdůšek - Kuchař, Řehoř, Podolský, Štěrba, F.Matula, Novotný - Hochman

Do utkání Gepardi doslova vlétli. Hned v první minutě je poslal do vedené Tomáš Kuchař a o dvě minuty později si našel před brankou prostor Štěpán Novotný po rozehrávce z půlky hřiště po excelentním nabití Michala Matýska. Pro Hattricky to byl menší šok, ale hru postupně vyrovnávali. Bohužel třetí branka, kterou Gepardi vstřelili, nebyla uznána, resp. rozhodčí ji zcela přehlédli. Navíc těsně po zaznění klaksonu ukončujícím první periodu byl brankář Hattricku překonán počtvrté, tentokrát ale nebyla branka uznána oprávněně.

Druhá třetina byla v režii Hattricků, kteří se po pauze oklepali. a v 189. a 19.minutě dvěma brankami vyrovnali stav utkání. Gepardům chyběl důraz a nechávali na míčku velký prostor hráčům v bílých dresech. Přesto se dočkali srovnání minutu před přestávkou, ale za několik sekund urvali hráči Hattricku další srovnání stavu.

Tento gól je nabudil ještě více a třetí třetinu si vytvářeli jasnou převahu na míčku. Odměnou jim byly dvě vstřelené branky v přesilovce a obrat v zápasu. Gepardům se podařilo utkání zdramatizovat až v posledních dvou minutách, kdy se v power-play dostávali do šancí a dalšími dvěma brankami Štěpána Novotného snížili konečný výsledek na rozdíl jediné branky.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra Utkání rozhodlo více faktorů. Od pozdního příjezdu rozhodčích, neuznané branky až po, a to zejména, náš ne-důraz a nedostatečné přistupování k hráčům. Zápas to musel být pro diváka pěkný, ale my odcházíme zklamaní výsledkem a místy předvedenou hrou. Spokojeni jsme byli hlavně v první desetiminutovce a v závěrečných zhruba sedmi minutách, tam kluci předváděli to, na co mají, a co po nich požadujeme.