28.03.2022

Ani druhý sobotní zápas nepřinesl vítězství dorostu

Zbyněk Matýsek
Také druhý zápas, který Gepardí dorost odehrál na Sportpointu, přinesl kvalitní podívanou, bohužel bez efektu bodového zisku pro borce ve žlutých dresech.
2021-2022 | 2.liga JMK, 18. kolo
26. 3. 2022, 13:30 hod.
Sportpoint Brno

Bulldogs Brno

4:6

Branky a nahrávky: 3. Štěpán Novotný, 9. Vít Štěrba, 20. Štěpán Novotný, 44. Štěpán Novotný - 2. Štěpán Zhoř, 5. Marek Mattes, 18. Jan Baláč, 21. Tobiáš Hude, 28. Michal Trnka, 43. Šimon Válek. Rozhodčí: Robin Hromeček - Jiří Chromek. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0 . Diváci:24 .
FBC Gepardi Brno: Chmela - Bednář, O.Matula, Matýsek, Gajdůšek - Kuchař, Řehoř, Podolský, Štěrba, Jedlička, Novotný, F.Matula, Hochman
Bulldogs Brno: Suda (25.Plšek) - Háj, Veverka, Poláček, Hanyk, Švábík, Mrva, Válek, Trnka, Boleloucký, Hude, Baláč, Mattes, Zhoř, Keznikl, Ištvan, Blaha

Také druhý zápas nabídl vyrovnanou podívanou a dramatický florbal. Do vedení šel tentokráte jako první soupeř Gepardů, kterým byl další městský rival, Bulldogs Brno. Brzké srovnání z hole Štěpána Novotného však kluky patřičně povzbudilo. Gepardi byli lepší na florbalce, více se dostávali do šancí a zaměstnávali brankáře Buldoků. Byli to však Buldoci, kteří vstřelili branku, ale i na ni dokázali Gepardi poměrně rychle reagovat Vítkem Štěrbou. Do konce třetiny byli lepším týmem, ovšem chyběla jim podstatná věc: střelba na branku, respektive úspěšná střelba na branku.

Zápase ve druhé třetině přiostřoval, přibývalo hodně dohrávaných soubojů, ale vše v rámci pravidel. Gepardi tentokrát rozehráli střeleckou show, ale vše končilo buď mimo branku, nebo na tyčkách brankové konstrukce. Po kupě střel se rozezněla dokonce čtyřikrát během asi dvou minut. Do vedení šli opět Buldoci a opět Gepardi našli recept a opět stál na konci úspěšné akce Štěpán Novotný. Bohužel s nepřesností střelby přišla dvě zaváhání v závěru druhé třetiny a odskok Buldoků na rozdíl dvou branek.

Přesto Gepardi nic nebalili, pořád byli lepším týmem, i ve třetí třetině. Opět zněly tyčky na brankové konstrukci brankáře soupeře, opět jsme se dostávali častěji na míček, ale branka Buldoků byla začarovaná. Dvě minuty před koncem inkasují Gepardi po šesté, ale zase nic není rozhodnuto, Štěpán Novotný kompletuje hattrick a snižuje na rozdíl dvou branek. Závěrečná power-play však na výsledku již nic nezměnila.

Zbyněk Matýsek Zápas byl z naší strany nabitý energií, soupeře jsme téměř celý zápas přehrávali, ale není nám to nic platné. Kluci záaps odmakali, ale střelecká potence smazala jinak velmi dobrý dojem z tohoto zápasu.