13.04.2022

Dorosti otevírají brány do play-off

Zbyněk Matýsek
K postupu do play-off chyběl před nedělními zápasy dorostencům jeden bod. Hned v prvním zápase se tak mohli poprat o jistou účast v nadstavbové části a prodloužit si tak sezónu. Což se jim povedlo.
2021-2022 | 2.liga JMK, 19. kolo
10. 4. 2022, 09:00 hod.
SH Tuřany

FBC Aligators

13:2

Branky a nahrávky: 6. Štěpán Novotný, 9. Tomáš Kuchař, 13. Adam Podolský, 26. Ondřej Matula, 29. Vít Štěrba, 30. Zdeněk Řehoř, 30. Vojtěch Jedlička, 33. Štěpán Novotný, 37. Michal Matýsek, 39. Petr Gajdušek, 40. Albert Hochman, 44. Albert Hochman, 45. Štěpán Novotný - 4. Lumír Kramoliš, 32. Jan Jeřábek . Rozhodčí: Dominik Papp - David Zástřešek. Vyloučení:4:3 . Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 38.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matula O., Bednář, Matýsek, Gajdůšek, Novotný - Dohnal, Řehoř (C), Kuchař - Štěrba, Jedlička, Novotný - Hochman, Trojan, Podolský
FBC Aligators: Růžička - Humpolíková, Sigmund, Soják, Sekerka, Fasora, Kramoliš, Sedláček, Jeřábek, Antoš.

Gepardi, kterým stačil z tohoto zápasu zisk jediného bodu, vstoupili do utkání jako favorité. Ovšem první branku si připsal celek Aligátorů. Inkasovaná branka Gepardy nerozhodila a trpělivě čekali na svoje šance. Do konce první třetiny se jin povedlo brankou Štěpána Novotného vyrovnat, Tomáš Kuchař je poslal o pár minut do vedení a o vítězství prakticky rozhodl svou premiérovou brankou mezi dorostenci starší žák Adam Podolský dvě minuty před přestávkou.

Zápas se ale začal mírně přiostřovat a jeho otěže převzali do rukou rozhodčí. Přesilovku si v úvodu druhé třetiny zahráli Aligátoři, o pár minut i Gepardi, kteří ji na rozdíl od soupeře využili bekhendovým zakončením Ondřeje Matuly. Situace s vyloučením se opakovala ani ne po minutě hry. Nejprve usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění Vojtěch Jedlička, před vypršením jeho trestu se k němu přidal i zástupce Aligátorů a čtyři sekundy po návratu Vojty Jedličky využil přesilovou hru Vít Štěrba. Bylo to dvě minuty před klaksonem končícím druhou třetinu, Než ale zazněl, rozjásali diváky brankami během minuty ještě Zdeněk Řehoř a Vojtěch Jedlička.

Do třetí třetiny vstoupili Gepardi poněkud laxněji, což Aligátoři zužitkovali svým druhým gólem a snížením skóre.Po minutě se opětovně zapsal mezi střelce Zdeněk Řehoř a vrátil Gepardům klid na florbalky. Pro Aligátory nastala větší příležitost v 35.minutě, kdy dostali možnost přesilové hry pět na tři. Byli to však Gepardi, kteří se radovali ze vstřelené branky. Nejprve ohrozil brankáře hostů v brejku Štěpán Novotný, po vykopnutí míčku zabojoval Michal Matýsek a střelou z levé strany k protější tyčce překonal brankáře. O dvě minuty později měli Gepardi možnost přesilové hry. Její trvání mělo pouhé tři sekundy. Ihned po rozehrávce dopravil míček za brankovou čáru Petr Gajdůšek. Do konce zápasu přidali ještě branky Albert Hochamn, který se trefil dvakrát, a Štěpán Novotný, kterýž pro změnu zkompletoval hattrick po nejkrásnější brance v zápase..

Gepardi se tak po skončení zápasu mohli radovat ze zaslouženého postupu mezi nejlepší čtyřku.

Zbyněk Matýsek (asistent trenéra): Takové zápasy bývají strašně ošemetné. Jsme rádi, že kluci bez problémů zvítězili, i když k vidění byly dnes hlavně tak zvaně škaredé branky. Spoustu z nich byla takové "šudly", opravdu pěkných bylo jak šafránu. Ale i tyto se počítají, byť bychom je uvítali třeba v jiných zápasech. Nicméně výsledek odpovídá průběhu a hlavně jsme za kluky strašně šťastní za postup do play-off. Osobně jsem také rád, že první starty si připsali další dva naši starší žáci.