Dorost
13.04.2022

Skvělý florbal na závěr základní části. Vzhůru do play-off

Zbyněk Matýsek
Druhý nedělní zápas přinesl atraktivní florbal, dramatickou zápletku, prostě konec základní části, jak má být.
2021-2022 | 2.liga JMK, 20. kolo
10. 4. 2022, 00:00 hod.
SH Tuřany

Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B

FBC Gepardi Brno

3:4p

Branky a nahrávky:28. Vojtěch Sumec, 41. Michal Soják, 45. Kryštof Kronek - 9. Vít Štěrba, 18. Vít Štěrba, 45. Vít Štěrba, N Vít Štěrba . Rozhodčí: Jan Kouba - Dominik Papp. Vyloučení: 0:1. Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 24.

Diváci: 24
Sokol Brno I EMKOCase Gullivers B: Stejskal - Zbořil, Kiprý, Čuhel, Hřebíček, Merdita, Kronek, Sumec, Polcar, Milota, Dohnátek, Schejbal, Gut, Konrád, Soják
FBC Gepardi Brno: Chmela (C) - Matýsek, Novotný, O.Matula, Gajdůšek - Štěrba, Jedlička, Novotný - Hochman, Trojan, Podoslký

Oba týmy nastoupily do zápasu s čistou hlavu a s vědomím, že Gepardi mají jistotu účasti v play-off, Gullivers, že ani vítězství jim nepomůže. Možná právě proto byl k vidění poměrně klidný, ale florbalově velice pohledný zápas s dramatickou zápletkou pro diváka.

První třetina byla opravdovou zkouškou herních stylů. Oba celky měly zhruba vyrovnané šance a využívali skulin obran soupeře. Do vedení se dostali Gepardi brankou Víta Štěrby v polovině první třetiny.

Druhá třetina nabídla obdobný obraz hry. Ve druhé minutě druhé třetiny přidal druhý gól Gepardů i svůj Vít Štěrba po nahrávce staršího žáka Michaela Novotného, který si ve druhém startu za dorosty připsal první kanadský bod. Dvoubrankový náskok vydržel až do závěru druhé třetiny, kdy Gullivers potrestali vyloučení Gepardů proměněnou přesilovou hrou po špatném střídání při rozehrávce u branky Gepardů.

Ani vývoj třetí třetiny nenaznačoval nijak dramatickou zápletku.Gullivers sice vycítili šanci a začali více tlačit na obranu Gepardů, ale bez efektu vstřelené branky. Vyrovnat se jim podařilo až pět minut před koncem třetí třetiny. Dvě minuty před koncem si Gepardi berou time-out.Pokyn trenérů je jasný, vyhrát zápas v základní hrací době. Sehrát zápas stejně, jako první vzájemné měření sil, kdy se také rozhodlo po oddechovém čase Gepardů pár minut před koncem. A plán se daří plnit díky přesné střele Vítka Štěrby. Do konce zápasu chybí 37 sekund a oddechový čas si bere soupeř Gepardů. A drama vrcholí - čtrnáct sekund před koncem třetí třetiny je srovnáno. O vítězi rozhodnou samostatné nájezdy.

První exekutoři z obou týmů své šance neproměňují, pokus Gulliverů chytá výborný Šimon Chmela, Michal Matýsek přestřeluje. Ve druhé sérii Gulliveři překonávají Šimona Chmelu, ale René Trojan svým pokusem srovnává. Třetí pokus Gullivers končí u Šimona Chmely. Rozhodující nájezd pak proměňuje Vít Štěrba, autor všech branek Gepardů v tomto zápase.

Ohlasy
Zbyněk Matýsek (asistent trenéra): Vítězství si vážíme,myslím, že to bylo kvalitní zakončení základní části, s trenérem Gullivers jsme se shodli, že oba celky předvedli kvalitní florbal. Za nás je super, že celý zápas odehrála čtveřice starších žáků, odehrála jej velmi dobře a zastoupila kluky, kteří jeli posílit naši juniorku. na závěr všem klukům děkujeme za základní část a moc se těšíme na play-off.