12.01.2022

Vítězný vstup do roku 2022

Lukáš Beránek
B r n o - V prvním zápase v novém roce jsme museli vycestovat až na jih do Znojma. Čekal nás opět souboj s brněnským Hattrickem. Pro nás velmi důležitý souboj. Jednalo se o souseda v tabulce, a proto byl cíl naprosto jasný.
2021-2022 | 2.liga JMK, 13. kolo
9. 1. 2022, 00:00 hod.
SH Znojmo

FBŠ Hattrick Brno "B"

4:1

Branky a nahrávky:3. Adam Petřivalský, 33. Matěj Blažek, 34. Štěpán Novotný, 35. Štěpán Dohnal - 11. Jan Nevěděl; . Rozhodčí: Tomáš Otruba - Jan Saňka. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.
FBC Gepardi Brno: Chmela (Zrza) – Hladký, Kuchař, Vorba ©, Vicente – Novotný, Dvořák, Blažek, Petřivalský, Řehoř, Dohnal.
FBŠ Hattrick Brno "B": Buchta - Urban, Koch, Šimíček, Dvořák, Rataj, Kania, Nevěděl, Novák, Kölbl.

Od začátku zápasu bylo jasné, že soupeř s osmi hráči v poli bude hlavně bránit, spoléhat na brejky a nás nechá diktovat tempo hry. Po dvou minutách se dostáváme do brzkého vedení zásluhou individuální akce a trošce štěstíčka Adama Petřivalského. Do konce třetiny však inkasujeme po nedůrazu v našem brankovišti a rázem byl stav utkání srovnán. Nutno říct, že se jednalo o jedna z mála šancí, do kterých se soupeř v první třetině dostal.

Ve druhé třetině Hattrick pokračoval ve své obranné strategii a bránil výborně bránil, směrem dopředu se do šancí nedostávala a branka Gepardů tak zůstávala bez vážnějšího ohrožení. Gepardi měli výraznou převahu, ale bohužel svoje šance zahazovali. Rozhodnutí mělo přijít ve třetí třetině.

Kluci jsou o přestávce namotivováni, vyzařuje z nich odhodlání zvrátit nerozhodný výsledek na svoji stranu. Soupeř ovšem stále odolává. Když však v rozmezí 33-35 minuty skórujeme hned třikrát za sebou, je utkání rozhodnuto a vítězíme 4:1. Z městského derby si tak odvážíme naprosto zasloužené vítězství!