21.10.2021

Obrat proti Znojmu a parádní výkon

Lukáš Beránek
V neděli v Křenovicích pokračovala liga juniorů dalšími zápasy. Gepardi se v prvním měření sil střetli s týmem Znojma, které do této doby nepoznalo hořkost porážky
2021-2022 | 2.liga JMK, 7. kolo
17. 10. 2021, 13:00 hod.
SH Křenovice

TJ Znojmo LAUFEN CZ

6:4

Branky a nahrávky: 28. Štěpán Novotný, 29. Ondřej Dohnal, 31. Tadeáš Mutina, 41. Štěpán Dohnal, 41. Štěpán Dohnal, 44. Tadeáš Mutina - 8. Vítek Marušík, 14. Vítek Marušík, 30. Lukáš Černý, 45. Jan Gerža. Rozhodčí: Jiří Obalil - Martin Pivoda. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela (Zrza) – Vorba (C), Hladký, Blažek, Kuchař J. – Novotný, Vicente, Mutina, Kuchař T., Dohnal Š., Dvořák, Dohnal O., Petřivalský
TJ Znojmo LAUFEN CZ: Dvořák - Blažek, Faltus, Marušík, Hájek, Sedláček, Palášek, Vavřina, Světlík, Černý, Gerža
Junioři po zasloužené pauze opět rozjeli svůj kolotoč zápasů. Ihned vstoupili proti lídrovi celé tabulky, který ještě nepoznal hořkost porážky – Znojmu.
Kluci od začátku na Znojmo vletěli a soupeře zaskočili. Znojmo se s tím ovšem velmi rychle srovnalo a ukazovalo kvality včetně výborného brankaře. Po první třetině vedou 2:0.

Museli jsme reagovat, a proto lehce prohodíme formace a jdeme opět bojovat. Téměř 10 minut druhé třetiny se vedl tuhý boj, kde rozhodovali maličkosti a padlo i pár vyloučení. Kluci po chybě soupeře udeřili a snižují zásluhou Štěpána Novotného na 1:2. Hned po minutě vyrovnáváme šťastnou brankou Ondry Dohnala na 2:2. Soupeř ještě odskočil do vedení na 3:2.

O přestávce jsme si řekli, že jsme dokázali se soupeřem hrát a místy dokonce přehrávat. No a ve třetí třetině přišel náš koncert. Po 54 vteřinách parádní individuální akcí vyrovnává Tadeáš Mutina. Opět to byla hra vyrovnaná, ovšem tentokrát jsme to my, kdo odskakuje do vedení po akci Štěpána Dohnala a Davida Dvořáka. Necelých 30 sekund poté kluci sehráli parádní standardní situaci, kdy Adam Petřivalský našel opět Štěpu Dohnala, který dává nádhernou branku na 5:3. Soupeř šel do risku bez brankaře a toho využívá Táďa Mutina a upravuje na 6:3. Soupeř ještě snížil na konečných 6:4. I tak poznal poprvé v sezóně hořkost porážky a my můžeme být hrdí, že to bylo od nás.