Starší žáci
22.10.2021

Jako den a noc

Zbyněk Matýsek
Druhý zápas sobotního turnaje byl naprosto odlišný proti prvnímu. Hrou, nasazen rychlostí, přesností, vším. Jako by do zápasu nastoupil úplně jiný tým. Jako den a noc.
2021-2022 | JM liga, 6. kolo
16. 10. 2021, 13:40 hod.
Sportovní hala Tuřany

K1 Florbal Židenice

10:22

Branky a nahrávky: 17. Vojtěch Lojek, 24. René Trojan, 27. Adam Podolský, 27. Šimon Eleder, 31. Šimon Eleder, 32. Adam Podolský, 35. Vojtěch Lojek, 36. Martin Veleba, 36. Vladimír Pilát, 36. Šimon Eleder - 1. Hugo Hanák, 4. Hugo Hanák, 7. Hugo Hanák, 8. Filip Telíšek, 14. Petr Svoboda, 16. Petr Svoboda, 16. Ivan Drtil, 16. Petr Svoboda, 18. Ondřej Loudil, 21. Filip Telíšek, 22. Martin Starý, 22. Jakub Klvač, 25. Filip Telíšek, 26. Petr Svoboda, 26. Filip Novák, 27. Adam Vaněrek, 28. Ivan Drtil, 28. Lukáš Ulbrich, 30. Ivan Drtil, 31. Hugo Hanák, 34. Ivan Drtil, 36. Filip Novák. Rozhodčí: Ondřej Trávníček - Maxmilián Plas. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Š.Podolský - Matula, (C), Veleba, Boudný, Novotný - Bretfeld, A.Podolský, Lojek, Pilát, Trojan, Eleder, Rolinek, Robek, Pavlík
K1 Florbal Židenice: Konvalina - Komárek, Novák, Telíšek, Klváč, Vaněrek, Ulbrich, Drtil, Loudil, Mezera, Starý, Hanák, Šoukal, Svoboda
Doslova jako den a noc byly dva zápasy starších žáků. Pokud v prvním podali nejlepší výkon v sezóně, těžko se hledají slova, jak popsat zápas druhý.

Už v první minutě se dostává soupeř do vedení, chybami v rozehrávce mu nabízíme v prvních osmi minutách zvyšovat náskok. Bereme si time out,kluky dáváme dohromady a výsledkem je zlepšená hra a zbývajících pět minut první třetiny poměrně v klidu.

O přestávce se burcujeme a chceme pokračovat s cílem otočit zápas. Dvě třetiny je spousta času. Ovšem další hrubky v naší obraně nám berou vítr z plachet. Soupeř pohodlně navyšuje vedení a všem je jasné, že jsme svědky nečekaného debaklu. Nám nefunguje nic, nepomáhají změny v sestavě, hlava odchází a sebedůvěra je v troskách. Přesto se objevují záblesky v podobě první naší branky a i když soupeř pokračuje v kanonádě, my v poslední minutě přidáváme druhou branku a třetí, která bohužel nemůže být uznána, protože míček přešel brankovou čáru až po zaznění klaksonu.

Třetí třetina už neměla z obou stran s florbalem nic společného. Na ukazateli skóre svítí stav 2:16 a my jsme najednou polití živou vodou nacházíme skulinky v obraně soupeře a ukazujeme, že i my umíme střílet branky. Ve třetí třetině jich padne celkem 18, na každou minutu připadá více jak jedna branka.
Zbyněk Matýsek (trenér): Po prvním zápase mě vůbec nenapadlo, že může dojít k takovému výpadku. Soupeři jsme spoustu gólů doslova darovali, bohužel nám strašně rychle odešla hlava, psychika byla úplně dole, byli jsme odevzdaní.....a třetí třetinu najednou jakoby z nás všechno spadlo a ukazujeme, že i my umíme dávat branky. Na takový zápas musíme rychle zapomenout, i když asi nás bude dlouho budit ze sna.