Starší žáci
22.10.2021

Zlepšení ve všech směrech

Zbyněk Matýsek
Třetí ligový turnaj v pořadí čekal v sobotu 17.10.21 také starší žáky. První zápas přinesl měření sil s Hornety a kluci se prezentovali zlepšenou hrou ve všech směrech
2021-2022 | JM liga, 5. kolo
16. 10. 2021, 11:20 hod.
Sportovní hala Tuřany

Hornets Brno ZŠ Horní

5:4

Branky a nahrávky: 6. Jan Pechan, 17. Lukáš Varo, 19. Filip Šteffel, 29. Patrik Neterder, 30. David Pella - 16. Martin Veleba, 16. Adam Podolský, 20. Šimon Eleder, 27. Šimon Eleder. Rozhodčí: Ondřej Trávníček - Lukáš Boček. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:1. V oslabení:0:0 .
Hornets Brno ZŠ Horní: Foltýn - Šteffel, Neterder, Pella, Janíček, Varo, Pechan, Pacal, Salvet
FBC Gepardi Brno: Voda - Matula (C), Veleba, Boudný, Novotný - Bretfeld, Podolský A., Lojek, Pilát, Trojan, Eleder, Rolinek, Robek, Pavlík
První zápas sobotního kola sehráli Gepardi proti Hornetům. Soupeř byl sice početně oslaben, ale od začátku ukazoval svoje silné stránky a v páté minutě se dostal do vedení.

Naši kluci nesložili ruce do klína a od druhé třetiny začali předvádět aktivní hru s účinným napadáním, která přinesla ovoce v podobě dvou branek vstřelených v 16.minutě. Soupeř sice po chvíli vyrovnal, pak nám nabídl hru v přesilovce, ale zde se ukázala naše slabina a v oslabení inkasujeme. Naštěstí se opět otřepáváme velice rychle a ještě v probíhající přesilové hře vyrovnáváme. Po dvou třetinách je stav nerozhodný.

Do třetí třetiny jdeme s cílem udržet bod a přidat nějaké góly navíc, což se nám daří hned ve druhé minutě. Ale soupeř záhy vyrovnává a za další minutu přidává pátou branku. Snažíme se s výsledkem něco udělat, pokračujeme v aktivní hře, ale závěrečný nápor nám vzalo vyloučení Odcházíme tedy poraženi, ale s dobrým pocitem, že měsíční práce začíná přinášet ovoce.
Zbyněk Matýsek (trenér): Do zápasu jsme nastupovali s čistou hlavou, bohužel opět jsme nemohli poskládat plnou sestavu. Sice jsme si nepřipsali vytouženou výhru, ale kluky musím pochválit za přístup, je vidět, že se začínáme zvedat a některé prvky nám začínají opravdu fungovat. Z hráčů musím ocenit Dana Vodu v brance,který i přes zdravotní handicap byl velkou oporou.