Starší žáci
06.10.2021

Zlepšený výkon na Snipers nestačil

Zbyněk Matýsek
Dvěma zápasy pokračovala v neděli liga starších žáků. Oslabený tým do ní vstoupil v hale v Tuřanech zápasem s favorizovanou Třebíčí
2021-2022 | JM liga, 3. kolo
3. 10. 2021, 10:10 hod.

Snipers Třebíč

4:10

Branky a nahrávky: 2. Jan Bretfeld, 21. René Trojan, 22. Michal Matýsek, 36. Šimon Eleder - 1. Patrik Mladenov, 5. Tobiáš Jahoda, 9. Patrik Mladenov, 13. Tobiáš Jahoda, 14. Erik Yousif, 19. Ondřej Pánek, 30. Erik Yousif, 32. Ondřej Pánek, 34. Tobiáš Jahoda, 36. Tobiáš Jahoda. Rozhodčí: Lukáš Boček - Tomáš Dvořák. Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení:0:0 .
FBC Gepardi Brno: Chmela - Boudný, Veleba, Matýsek, Robek, Novotný - Eleder, Podolský, Lojek, Bretfeld, Trojan, Rolinek, Pavlík
Snipers Třebíč: Nesnídal - Jahoda, Pánek, Krupica, Mladenov, Zušťák, Janšta, Svoboda, Yousif, Robotka, Vítek
Utkání nezačalo pro Gepardy nejlépe, Třebíč už v první minutě vstřelila úvodní branku. Kluci se nesesypali a během, minuty se jim povedlo srovnat stav utkání. Třebíčtí hráči měli více ze hry, účelně napadali po obou křídlech a jejich aktivní hra je poslala i s přispěním drobných chyb Gepardů do dvoubrankového vedení.

Po přestávce jsme opět neuhlídali začátek třetiny a špatným postavením v rozehrávce umožnili soupeři zvýšit náskok. Třebíč byla na vlně a do poloviny zápasu se dostala až do pětibrankového trháku. Pak ale přišla naše chvíle, nejprve jsme aktivní hrou na hrotu snížili na 2:5 a po pár minutách po individuální akci dokonce na rozdíl tří branek.

Do poloviny třetí třetiny se hrál pak poměrně vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách, bohužel po další brance Třebíče docházely psychické a fyzické síly. Třebíč pak potvrdila výhru třemi dalšími brankami, nám se povedlo upravit skóre sedm sekund před koncem zápasu.
Zbyněk Matýsek (trenér): V sestavě nám chybělo docela dost kluků, plnou marodku jsme měli i během čtrnácti dnů, ale na to se nebudeme vymlouvat. Oproti minulým zápasům jsme zaznamenali zlepšení, dostávali jsme se do ´šancí a začínají se objevovat prvky systému. Oceňuji zejména to, že kluci zápas nezabalili a bojovali až do konce.