SH Vodova

FBC Gepardi Brno

FBC Aligators

3:4

Branky a nahrávky: 4. Štěpán Novotný, 32. Vojtěch Jedlička, 44. Štěpán Novotný - 9. Jan Jeřábek, 17. Martin Sigmund, 23. Dominik Kejík, 41. Marek Lokaj. Rozhodčí: Pavel Brückner - Marek Loskot . Vyloučení: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Matýsek, O. Matula, Bednář, Dobrovolný, Rolinek - Hochman, Řehoř, Hladík, Bretfeld, Jedlička, Novotný, F. Matula
FBC Aligators: Korec - Sedláček, Čech, Horák, Humpolíková - Grega, Lokaj, Soják, Kučera, Fasora, Jeřábek, Zouhar, Sigmund, Drápal, Buchta, Kejík, Tesař

Úvod zápasu patřil Gepardům. Hned ve druhé minutě poslal pozdrav na branku Štěpán Novotný, ale těsně minut. O pár minuty byl ale úspěšný a po nahrávce Marka Dobrovolného poslal Gepardy do vedení. Aligátoři však neskládali zbraně a v čase 8:11 ukončili neprůstřelnost Šimona Chmely, která trvala 63 minut a 57 sekund (naposledy jej překonali hráči Hornetů v posledním zápase základní části). Vyrovnání přineslo zvýšené úsilí Aligátorů otočit utkání ve svůj prospěch. Stejnou vůli prokazovali také Gepardi a k vidění byl urputný a bojovný florbal, kterému napomohli i rozhodčí, kteří hru nepřerušovali a nekouskovali.

Druhá tetina přinesla stejný obrázek hry. V jejím úvodu sice poslal Aligators do vedení Sigmund, ale hra byla hodně vyrovnaná a v jednotlivých šancích vynikaly obě obrany, a především oba brankáři. Ve 22. minutě odskočili Aligátořido dvoubrankového vedení a účinným napadáním v obraném pásmu Gepardů nedávali celku v modrých dresech příliš prostoru pro kombinační hru.

Naštěstí v úvodu třetí třetiny snížil na rozdíl jediné branky Vojtěch Jedlička po nahrávce Tadeáše Bednáře. Gepardi nacházeli v průběhu hry více a více skulinek v rozestavení Aligátorů, ale Korec v jejich brance doslova čaroval. Pět minut před koncem opět odskočili Aligátoři na rozdíl dvou branek. Gepardi si berou oddechový čas a snaží se zbývající minuty využít k vyrovnání. První krok v podobě snížení se jim povedl díky samostatné akci Štěpána Novotného, závěrečná power play však nevychází podle představ a šance Gepardů končí buď těsně nad brankovou konstrukcí nebo v rukách brankáře Aligators. Na jejich straně pak propuká gejzír radosti a oslava mistrovského titulu.

Gepardi odchází se skloněnými hlavami, ale stříbrné medaile jsou obrovským úspěchem pro celý klub. Prvotní zklamání postupně odeznívá a převládá radost z úspěšné sezóny.