02.04.2023

Junioři: Reklama na florbal po skvělém výkonu pro Gepardy!

Juniorský tým v neděli 2.4.2023 nastoupil ke svému poslednímu ligovému turnaji letošní sezóny. Předposlední zápas přinesl vyrovnaný a velmi aktivní boj. Gepardi skvělou hrou zápas dokázali ovládnout.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 23. kolo
2. 4. 2023, 10:30 hod.
Sportovní hala Tuřany

Florbal Vsetín

1:5

Branky a nahrávky: 27 Šebesta (Procházka) – 7 Hladký (Kuchař T.), 11 Štěrba (Kuchař T.), 26 Štěrba (Martinek), 33 Dohnal (Kuchař T.), 34 Kuchař T. (Dohnal) . Rozhodčí: Martin Kohoutek – Filip Havlík . Vyloučení: 2:0 . Využití: 0:0 .
Florbal Vsetín: Loučka (od 23.Mucska) – Malý, Poruba, Kovář, Procházka, Šebesta, Chovančík, Mynář ©, Rebroš, Zbranek, Legát, Náhlý, Pobořil, Hegar, Studeník, Pavlačka, Sicha, Brázdil
FBC Gepardi Brno: Chmela (od 16. Zrza) – Hladký (C), Kuchař J., Matula, Bednář – Novotný, Dvořák, Dohnal, Kuchař T., Štěrba, Martinek, Řehoř

S dnešním soupeřem z Valašska jsme hráli v letošní sezóně už třetí vzájemný zápas se vzájemnou bilancí 0:2 v neprospěch Gepardů. Do dnešního utkání jsme však vstoupili úplně s rozdílným nasazením. Soupeřovu aktivní hru jsme zachytili ihned od úvodu utkání a dokázali na ni výborně reagovat. Během prvních střídání jsme dali najevo, že dnes kůži zadarmo dávat nebudeme. Byli jsme lepší a vypracovali si spoustu šancí do zakončení, soupeřovi střelecké pokusy pochytal výborný Chmela v bráně. V 7.minutě zápasu ukázal svoji genialitu Jakub Hladký, který sólovou akcí a parádním zakončení posílá svůj tým do vedení. Soupeř poznenáhlu začal reagovat a tlačil se do vyrovnání, ale Chmela v brance vytáhl opět skvělé zákroky. K jeho výkonu se následně přidá také dvojice Tomáš Kuchař a Vít Štěrba, která zvyšuje vedení Gepardů po zakončení Štěrby. Do konce první třetiny, pak hru bezpečně kontrolujeme.

Do druhé třetiny jsme kvůli nevolnosti Šimona Chmely byli nuceni střídat brankaře. Soupeř nejen s vědomím této situace zvyšuje aktivitu a četnost střelby. Vilda Zrza v bráně se však nenechá rozhodit a obrana mu skvěle pomáhá. Druhá třetina byla velmi vyrovnaná, tuhé boje se odehrávaly na hřišti hlavně v přechodové fázi. Na obou stranách začaly dominovat obrany, které skvěle blokovaly střely a pomáhaly tím oběma brankařům. Před blížícím se koncem druhé třetiny se opět ukazuje ve skvělém světle druhá formace. Tentokrát zakončujícímu Štěrbovi nabíjí Martinek. Bohužel pro nás soupeř rychle reaguje a po minutě prostřelil do té doby skvěle chytajícího Zrzu. Soupeře to lehce nakoplo, ale k další brance se do konce třetiny nezmohl.

Do třetí třetiny nastupuje Vsetín velmi aktivní hrou. Jejich osobní obrana a napadání nám dělá problémy. Nás ale podržel Zrza skvělými zákroky. A i tým v poli výborně zareagoval na změnu herního systému soupeře: útok pochopil, že se musí dostávat daleko více do pohybu. V osobní obraně často rozhoduje šikovnost hráče v situaci 1 na 1. Přesně to ukázkově předvedl Štěpán Dohnal ve své akci, kdy v souboji 1 na 1 zvítězil postupně snad ve třech soubojích jeden na jednoho a skvěle zakončil. Na další branku jsme nemuseli příliš dlouho čekat. Skvělý Dohnal našel Kuchaře před brankou, který se nemýlí. Další průběh byl už ovlivněn výsledkem. Vsetínští se snažili s výsledkem něco udělat, ale do konce hry nezbývalo příliš času a pod tlakem ubíhajících sekund nebylo jejich zakončení tak kvalitní.. Skvělý výsledek a na závěr sezóny!

Lukáš Beránek (Gepardi): Díky mému oblíbenému soupeři za parádní zápas! Kluci se dnes neskutečně předvedli. S vědomím posledních dvou zápasů v letošní sezóně si šli pro vítězství od začátku. Nasazení, bojovnost, týmovost, síla…to vše jsem dnes v tomto týmu viděl. Oba brankaři skvěle zachytali, i když mě mrzelo vynucení střídání. Na závěr tohoto ročníku jsme odehráli snad nejlepší zápas, skvělé vyvrcholení sezóny. Parádní práce! Na závěr díky kolegům a všem fanouškům!