05.03.2023

Junioři: Třetí třetina rozhodla vyrovnaný boj ve prospěch Gepardů!

Neděle 5.3.2023 patřila juniorské soutěži. Do utkání junioři vstupovali s vědomím, že se jedná o třetí vzájemné utkání v této sezóně. Obě předchozí utkání skončili výhrou Gepardů. V nedělním zápase po vyrovnaném a fyzicky náročném utkání udržujeme proti tomuto soupeři neporazitelnost.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 21. kolo
5. 3. 2023, 09:00 hod.
Sportovní hala Tuřany

Hornets Brno ZŠ Horní

2:4

Branky a nahrávky: 2 Joukl (Vojáček), 23 Přikryl – 27 Novotný (Dohnal), 31 Kuchař J. (Dohnal), 39 Štěrba (Matula), 44 Novotný. Rozhodčí: Šimon Grega – Martin Kohoutek . Vyloučení: 3:3 . Využití: 1:0 .
Hornets Brno ZŠ Horní: Vasyliv (Dřínovský) – Havlát, Pařízek, Šafránek, Neterder, Joukl, Vojáček, Dostál, Vávra, Ondruš ©, Přikryl, Dvořák, Horák
FBC Gepardi Brno: Chmela – Hladký ©, Kuchař J., Dobrovolný, Matula, Bednář – Novotný, Jedlička, Dohnal, Štěrba, Martínek, Bretfeld, Hladík, Řehoř, Zrza

Od úvodu utkání byl plán ve hře dominovat a nenechat si soupeře dostat do hry. Bohužel ihned první střídání děláme faul, který rozhodčí nekompromisně trestá vyloučením. Oslabení jsme začali parádně bránit. Největší nebezpečí se zdálo zažehnáno, když z pravé strany propálil z dorážky Joukl Chmelu a Horneti vedou. Tento nepříjemný zásah nám narušil plán a chvíli nám trvalo, než jsme se opět vrátili do herní pohody. Od 5.minuty jsme převzali nad hrou kontrolu a začali si vytvářet šance. Bohužel se nám žádnou z těchto šancí nepovedlo proměnit, a tak první třetinu prohráváme 0:1.

Do druhé třetiny jsme si jasně řekli, co potřebujeme změnit. trpělivou hrou jsme pokračovali s vytvářením gólových šancí, které ovšem zůstali neproměněny. Horneti po standardní situaci v rohu hřiště zaskočili naši obranu a odskakují nám na rozdíl dvou branek. Nepříjemná situace, kterou jsme přesně nepotřebovali. Soupeř nám svojí blbostí při odpálení míčku daruje přesilovou hru, kterou se nám sice nepodařilo využít, ale tlak, který z přesilové hry vznikl vedl k našemu prvnímu gólu v utkání. Snižujeme manko na 1:2 zásluhou dorážky Novotného.

Třetí třetinu jsme nemohli začít lépe. Ihned plnění pokynů z přestávky – náběh na střed a častější střela. Po 15 sekundách hry je srovnáno! Naši hru to skvěle uklidnilo po florbalové stránce. Po psychické stránce to bylo horší a ve hře jsme mohli začít vidět více a více oplácení, což rozhodčí začali správně vylučovat. To vedlo několikrát ke hře 4 na 4, ve které povedou akcí zakončuje Štěrba a dostává nás do vedení. Od té doby jsme hru skvěle kontrolovali a Novotný poté střelou do prázdné branky zkompletoval naše vítězství 4:2!

Lukáš Beránek (Gepardi): Těžké utkání, které jsme si ovšem udělali těžkým sami. Dvě třetiny jsme se proti soupeři opět hrozně natrápili. Jejich fyzický florbal nám opravdu příliš nesedí. Naštěstí jsme opět předvedli parádní třetí třetinu, kde se hráči skvěle zmáčkli a do puntíku splnili pokyny. Díky klukům za výkon!