05.02.2023

Junioři: Repríza nedávného utkání se Vsetínem nabídla odlišný průběh, ale podobný výsledek

Ve druhém nedělním utkání se junioři postavili proti Vsetínu. Soupeře znali z posledních kol, kdy na jejich půdě soupeři podlehli. Gepardi si neodpustili výbuch ve třetí třetině a utkání nezvládli.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 20. kolo
5. 2. 2023, 12:00 hod.
SH TJ Znojmo

Florbal Vsetín

8:4

Branky a nahrávky: 3 Hegar (Legát), 11 Poruba (Mynář), 20 Mynář (Pobořil), 34 Malý (Rebroš), 34 Chovančík (Šebesta), 38 Malý (Legát), 39 Rebroš (Hegar), 42 Mynář – 11 Hladký (Zrza), 14 Bednář (Hochman), 19 Dobrovolný (Hochman), 26 Jedlička (Řehoř). Rozhodčí: Ondřej Trávníček – Matěj Kroča . Vyloučení: 1:1 Využití: V oslabení: 0:0
Florbal Vsetín: Hudek – Malý, Poruba, Mucska, Šebesta, Mynář ©, Rebroš, Zbranek, Legát, Pobořil, Hegar, Chovančík
FBC Gepardi Brno: Zrza – Hladký ©, Dobrovolný, Bednář, Jedlička – Novotný, Martínek, Štěrba, Hladík, Řehoř, Hochman

Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že nás nečeká nic lehkého. Zároveň jsme tušili, že to bude opět dost o nás a našich chybách. Soupeř se prezentoval nepříjemnou kombinovanou obranou, která mu zajistila vedení. Poté jsme se s tím dokázali dobře vyrovnat a začali jsme si vytvářet šance. Bohužel tyto šance zůstali neproměněné. V závěru třetiny se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, ale nakonec třetina končí zaslouženě 2:2.

Druhou třetinu začínáme velmi aktivně a ponaučení, jak lépe přecházet kombinovanou až osobní obranu soupeře. Dokázali jsme se dostat do vedení zásluhou povedené akce Marka Dobrovolného. Vedení nám ovšem nevydrželo dlouho. soupeř zachytil naši rozehrávku a brejkovou situaci nekompromisně proměňuje. Rozhodčí poté správně viděl oplácení v jednou ze soubojů od hráče Vsetína. Přesilovku jsme potřebovali pro uklidnění. Jenže se nám vůbec nedařila. Když už to vypadalo, že z přesilovky nic nebude, tak na úplném konci sehráli povedenou akci Vojta Jedlička a Zdeněk Řehoř, kteří zajišťují vedení.

Třetí třetina se zdála být dobře rozehraná. Dokud nepřišlo pět období temna. Soupeř nás zasypal góly. Spousta individuálních chyb v rozehrávce a neproměněné šance na naší straně znamenali jasný a nepříznivý vývoj třetí třetiny. Soupeř byl dravější a přesnější. Bohužel ani závěrečný tlak nezměnil nic na konečném skóre 8:4. Ze Znojma tedy junioři odjíždí s negativní bilancí a vědomím, že třetí třetiny tento víkend nebyly oblíbenou částí zápasu.

Lukáš Beránek (Gepardi): První dvě třetiny výborné utkání z obou stran. Pro nás to bylo druhé utkání dnešního dne, a tak nám styl osobní obrany od soupeře příliš nevoněl. Dokázali jsme se s tím ovšem skvěle porvat a dokázali jsme ji přehrát. Bohužel nás opět tahalo ke dnu zakončení. Tolik neproměněných šancí jsem dlouho neviděl. Bohužel jsme z jasných gólových situací nebyli schopni trefit branku. To mě mrzelo asi nejvíce na dnešním výkonu, zakončení bylo opravdu tragické. Třetí třetina se nemusela vůbec řešit, protože jsme to utkání měli mít rozhodlé daleké dříve. Nakonec jsme ho celé ztratily.