Junioři
05.02.2023

Junioři: Vyhrocené utkání nakonec ovládlo domácí Znojmo

Redakce
Juniory Gepardů čekal v neděli 5.2.2023 další dvojzápas ve Znojmě. V prvním nedělním utkání změřili síly s domácím celkem.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 19. kolo
5. 2. 2023, 09:00 hod.
SH TJ Znojmo

FBC Gepardi Brno

TJ Znojmo LAUFEN CZ

4:10

Branky a nahrávky: 16 Novotný (Štěrba), 16 Řehoř (Bednář), 17 Martínek (Hladký), 29 Martínek (Hladký) – 5 Hoch, 14 Jelínek (Světlík), 18 Světlík (Kylián), 26 Hoch (Sedláček), 35 Blažek, 37 Hájek (Hoch), 40 Kylián (Jelínek), 44 Jelínek (Blažek), 44 Rýznar (Hájek), 45 Hoch (Přibil) . Rozhodčí: Filip Havlík – Matěj Kroča . Vyloučení: 0:1 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 .
FBC Gepardi Brno: Zrza – Hladký ©, Dobrovolný, Bednář, Jedlička – Novotný, Martínek, Štěrba, Hladík, Řehoř, Hochman
TJ Znojmo LAUFEN CZ: Pechura – Blažek, Jelínek, Přibil, Sedláček ©, Světlík, Hoch, Hájek, Kylián, Mareš, Rýznar, Klempa

Junioři Gepardů vstupovali do utkání proti domácímu Znojmu jako outsider. Znojmo je dominantním týmem v lize a bohužel jsme opět doplatili na šířku kádru, kdy nám nominaci komplikovalo pár zranění a nemocí. I tak jsme do utkání chtěli vstoupit soustředění a vyvarovat se zbytečných chyb. Znojmo je totiž známé svým občasným laxním přístupem. To se od úvodu zápasu ukazovalo jako správná strategie. Dokázali jsme si vytvořit spoustu šancí, ovšem žádnou se nám nepodařilo proměnit. V 5.minutě poté přichází nepříjemná chyba – stání v brankovišti a nařízené trestné střílení. Znojmo proměňuje a začalo v utkání dominovat. Před koncem třetiny ještě navyšuje skóre po využití brejku na 0:2.

Výkon nebyl špatný, ale trápilo nás zakončení. To se změnilo v úvodu druhé třetiny, když během minuty a půl dáváme 3 branky a otáčíme skóre. To bychom nebyli ovšem my, kdybychom si to ihned nezačali komplikovat a vlastně vzápětí dává branku také soupeř po naší chybné rozehrávce. Skóre je ovšem ihned pro náš tým lepší a to 3:3! Zápas se nesl v bojovném tempu, ale divoká přestřelka z úvodu třetiny se nyní trošku zklidnila. Blížil se konec třetiny, když jsme opět doplatili na nedůraz před naši brankou a soupeře pustili do vedení. Ještě před koncem třetiny díky povedené akci Kuby Hladkého a zakončení Lukáše Martínka vyrovnali.

Do poslední třetiny hráči vstupovali s odhodláním porvat se o výhru a vydat ze sebe maximum. Bohužel soupeř ukazoval své kvality a když jsme v 37.minutě dostali naprosto zbytečný gól po špatném střídání a následně špatně rozebrané standardce, tak skóre už bylo 4:6. Od té doby nás soupeř začal provokovat a hráči se přestali absolutně soustředit na florbal. Opláceli a koncentrace na utkání absolutně odešla. To vedlo k výraznému navýšení skóre v posledních 5 minutách na konečných 4:10.

Ohlasy
Lukáš Beránek (Gepardi): Do utkání jsme vstupovali s vědomím, proti komu hrajeme. Chtěli jsme to Znojmu co nejvíce znepříjemnit. To se nám podle mého názoru dařilo 2 třetiny. Soupeř si nebyl ničím jistý. Bohužel ve třetí třetině se nám nepovedlo udržet koncentraci a soustředili jsme se více na provokaci soupeře než na florbal. Posledních 5 minut byla naprostá katastrofa, ale s hráči jsme si to v šatně po zápase ihned řekli a věřím, že už se to nebude opakovat.