26.01.2023

Junioři: Zápas dvou tváří obou týmů, nakonec šťastnější Očov

Do druhého zápasu ve Znojmě nastoupili Gepardi proti Očovu z Hodonína. Utkání bylo prvním měřením sil v sezóně a přineslo zápas jako den a noc pro oba týmy.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 18. kolo
21. 1. 2023, 15:00 hod.
SH TJ Znojmo

ŠSK ZŠ Očovská Hodonín

4:5

Branky a nahrávky: 7 Dohnal, 14 Martínek, 15 Hladký, 42 Dohnal (Kuchař J.) – 23 Koláček (Fučík), 25 Koštuřík (Hrdý), 26 Koštuřík (Bílek), 29 Koštuřík (Jón), 45 Hujňák (Nový) . Rozhodčí: : Zdeněk Rada - Marek Loskot . Vyloučení: 0:0 . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 .
FBC Gepardi Brno: Zrza (Chmela) – Hladký ©, Kuchař J., Dobrovolný, Martínek – Novotný, Dvořák, Dohnal, Kuchař T., Řehoř, Hladík
ŠSK ZŠ Očovská Hodonín: Luňák – Koláček, Koštuřík ©, Kolařík, Korčák, Fučík, Hrdý, Hujňák, Nový, Ryška, Rozbořil, Jón, Bílek, Kotásek

Ve druhém znojemském zápase jsme se střetli s Hodonínem. O Hodonínu jsme věděli, že se jedná o tým s vlastně nejlepší formou v celé lize. V šatně před zápasem proběhla výrazná domluva, kdy jsme si jasně řekli, že tento zápas nechceme začít stejně jako Židenicím. Od soupeře jsme totiž čekali podobný florbal. Nástup do zápasu byl výborný. soupeř hrál přesně to co jsme očekávali, a to nám vyhovovalo. No a když nás skvělou individuální akcí dostává do vedení Štěpa Dohnal, tak se nám začalo hrát daleko lépe. Soupeře jsme začali přehrávat úplně ve všem a jen díky naší neefektivitě skóre nenarůstalo dále. Přeci jen jsme do přestávky nakonec skóre dokázali navýšit, a to když během minuty dává gól Lukáš Martínek a poté povedenou akcí, kdy projel půlku hřiště Kuba Hladký. Tohle byla pro Gepardy třetina z říše snů!

Ve druhé třetině jsme chtěli pokračovat v nastoleném tempu hry. Soupeř ovšem svoji hru rychle změnil. My jsme tempo ovšem zvládali vyrovnat a začalo se ukazovat, že to bude opravdu pohledný zápas. Osudná se nám stává druhá polovina druhé třetiny. Přišla chyba v rozehrávce, kdy soupeř doráží jednoduchý míček za Vildova záda. To nás totálně srazilo dolů, opět jsme si neodpustili výpadek a během dalších 4 minut dovolujeme Koštuříkovi kompletovat hattrick a tím i otočit zápas pro Hodonín. Hrozná psychická rána pro náš tým.

Do třetí třetiny jsme se museli znovu nastartovat a namotivovat. Hráči byli během přestávky aktivní, to vždy znamená, že to chtějí sami otočit a zlomit. Třetí třetina už od úvodu byla hrozně bojovná. Čas pro nás utíkal velmi rychle. Na střídačce už se chystali situace ke hře bez brankaře. V ten moment Štěpa Dohnal parádní střelou vyrovnává na 4:4! Krásná práce. Zbývají poslední 3 minuty do konce zápasu. Asi minutu před koncem došlo ke zranění jednoho z obránců, které trošku rozhodilo střídání. Bylo to patrné, ale i tak jsme poslední minutu měli odehrát daleko zkušeněji. Snažili jsme se možná zbytečně tlačit do koncovky a utkání rozhodnout. 15 sekund před koncem soupeř zachytí míček dokáže se urvat ze souboje u mantinelu a utkání rozhoduje. Přichází rychlá reakce – time out, hra bez brankaře. Sice se říká, že 15 sekund je na florbal hodně, ale v tento moment nám to nestačilo, a proto ze zápasu šťastnější odchází Hodonín.

Lukáš Beránek (Gepardi): Velmi těžké utkání proti soupeři s nejlepší formou v lize. Za pevní třetinu jsem na kluky hrdý tam bylo všechno. Sami si radili, kam nabíhat, kam střílet – tak to má vypadat. Ta druhá třetina, achjo. Už mi to přijde jako naše klasika. Daří se nám mít zápas pod kontrolou, poté přijde nešťastná chyba a dorážka, vlastně první větší šance soupeře v té třetině a celý tým to rozhodí. Třetí třetinu jsme opět odehráli výborně. Jenže soupeř byl opět v situaci, kdy brání a tentokrát to zvládl lépe, jak Židenice v prvním zápase. Navíc, když netrefujeme branku nemůžeme dávat góly. Po vyrovnání už jsem si byl jistý, že jdeme do nájezdů. Já jsem sice jednoznačně příznivec aktivní hry a žádného vyčkávání, ale zde v kategorii juniorů už je potřeba vycítit momenty, kdy je vhodné utkání spíše dohrát a říct si vlastně dobrá remíza pro oba týmy. Je to škoda tyto zkušenosti nám možní pořád ještě chybí, ale budeme na tom pracovat. Za mě by tomuto zápasu jednoznačně slušela remíza.