12.01.2023

Skvělý Zrza udržel první nulu v sezóně a pomohl juniorům k jasné výhře!

Do druhého sobotního utkání vstupovali junioři s vědomím, že musí zvítězit, pokud si chtějí udržet naději na postup. Výkon tomu také napovídal od a utkání zcela ovládli.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 16. kolo
7. 1. 2023, 16:00 hod.
Na Lapači, Vsetín

Panthers Otrokovice

0:6

Branky a nahrávky: 7. Dohnal, 17. Martínek (Hladký), 22. Štěrba, 25. Řehoř, 37. Štěrba, 38. Martínek (Dobrovolný) . Rozhodčí: Radek Olšina, Robin Hromeček . Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1 . V oslabení: 0:1.
Panthers Otrokovice: Trezn T. - Trenz V. (C), Hasilík, Koláč, Brázdil, Procházka, Štourač, Očadlík, Jurů, Břečka, Kolínek
FBC Gepardi Brno: Zrza - Hladký (C), Kuchař J., Dobrovolný - Kuchař T., Dvořák, Dohnal, Martínek, Řehoř, Štěrba

Celý tým věděl, o co hrajeme. Potřebovali jsme prostě vyhrát. Kluci se hrozně chtěli vrátit do prvního koše a ukázat, že podzimní nešťastný pád je nezlomil. S Otrokovicemi to pro nás bylo už druhé sezónní měření (na podzim prohra 1:2). Chtěli jsme se z utkání poučit a mít ho plně pod kontrolou, což se nám dařilo hned od začátku. Kontrolovali jsme hru a soupeře příliš k ničemu nepustili. Ten ovšem dobře bránil, pár chyb, hlavně v rozehrávce, si však neodpustil. Po naší aktivní hře tak po jedné z chyb soupeře otevírá skóre povedenou střelou Štěpa Dohnal, který ukazoval, v jaké formě nyní hraje. První třetina pokračovala stále v podobném tempu. Ke konci třetiny se zranil jeden z našich obránců, což představovalo komplikace.

O přestávce jsme si tedy řekli, jak nyní budeme pokračovat. Osm statečných se tedy pustilo hájit a navýšit skóre proti soupeři. Soupeř cítil chvíli šanci jenže se dopustil hned faulu a po chvíli rozhodčí signalizoval další vyloučení. Zde se ukázaly zkušenosti kapitána Kuby Hladkého, který věděl, že přesilovku už hrajeme, a tak odevzdává míček soupeři. To znamená přesilovku 5 na 3. Říká se, že když v utkání neproměníte přesilovku 5 na 3, nemůžete utkání vyhrát. Hráči jako by to věděli a sehráli přesilovku trpělivě zakončenou povedenou střelou Martínka. Tento gól tým hodně uklidnil. Síly nám ubývaly, ale opět jsme se mohli spolehnout na výborně chytajícího Vildu v bráně. Vilda předváděl neskutečné zákroky, byl téměř jako zeď. Hráči Otrokovic začali být nervózní a jejich chybu využil Víťa Štěrba, vedeme už 3:0. Když skvělou individuální akcí skóruje Řehoř v oslabení, zdá se vymalováno. Konec druhé třetiny a stav 4:0.

Na hráčích už je patrná únava. Není se čemu divit. Soupeř stupňoval aktivitu, ale to jim nebylo nic platné. Gepardi tentokrát byli odhodláni vedení nepustit. Obrana fungovala na jedničku. Vilda dále trápil střelce a předváděl parádní zákroky, když už se zdálo, že bude překonán mohl se spolehnout na spoluhráče, kteří střely výborně blokovali! Úžasný týmový výkon! Když pak během minuty skórujeme dvakrát a vedeme už 6:0 hraje se už pouze o to, zda to bude s čistým štítem. To se povedlo a propukla velká nefalšovaná radost celého týmu.

Lukáš Beránek (Gepardi): Skvělý bojovný výkon! Jsem hrozně rád, že porážka v prvním zápasem s námi téměř nic neudělala. Hráči plnili všechny pokyny na jedničku, po prvních dvou třetinách už jsem jim téměř žádné pokyny nemusel dávat, protože měli utkání pod kontrolou a nevypustili jediný souboj. Gratulace celému týmu a hlavně Vildovi, který si udržel skvělým výkonem první nulu v sezóně. Naprosto zaslouženě, poslední 4 zápasy musel odchytat sám bez svého parťáka, chytá v životní formě! Jsem také rád, že postup nás nemine. Za co děkujme dnešnímu soupeři, který v dohrávce kola porazil Dragony. My na sobě nyní zapracujeme a těšíme se na výjezd do Znojma!