Junioři: Repríza utkání s Hornety opět pro Gepardy!

Sobota 10.12.2022 patřila juniorům. Ti se vrací do druhého výkonnostního koše a vydali se na výlet do Vsetína, kde sehráli brněnské derby proti Hornetům.
10. 12. 2022, 11:30 hod.
Na Lapači, Vsetín

Hornets Brno ZŠ Horní

4:7

Branky a nahrávky: 23. Petr Trávník, 35. David Vojáček, 36. David Vojáček, 45. Adam Joukl - 20. Lukáš Martinek, 22. Lukáš Martinek, 29. David Dvořák, 31. David Dvořák, 33. David Dvořák, 34. Vít Štěrba, 43. Štěpán Dohnal . Rozhodčí: Hlobil, Olbert . Vyloučení: 2-0 . Využití: 0-1 .
Hornets Brno ZŠ Horní: Vysyliv – Přikryl, Reif, Ondruš ©, Flídr, Trávník, Vojáček, Červený, Joukl, Gabriel, Neterder, Havlát
FBC Gepardi Brno: Zrza – Hladký ©, Kuchař J., Jedlička – Martínek, Dvořák, Štěrba, Hochman, Řehoř, Dohnal

Do utkání jsme vstoupili podle očekávání. Soupeře jsme potkali i minulé kolo. Od úvodu zápasu jsme byli aktivnější a snažili jsme se držet na míčku. Kluci se výborně drželi pokynů. Soupeř nekladl příliš velký odpor, přesto se sehrála velmi zajímavá a vyrovnaná první třetina, která po výborných zákrocích obou brankařů branky nepřinesla. Za zmínku stojí rozhodně dva výborné zákroky Viléma Zrzy, který reflexivně vyrazil míček a držel naše naděje na vedení.

Do druhé třetiny jsme vstoupili se stejnou hrou a snahou se dostávat více do střelby. To se nám dařilo a přináší to také první branky. Dvě slepené branky Lukáš Martínka, který skvěle dvakrát vystřelil z levé strany na vzdálenější tyč. Poté se soupeř rychle oklepal, když po naší chybě, kdy jsme nedostoupili hráče snižuje na 2:1. Poté ke konci třetiny rozjíždí svůj brankostroj také David Dvořák.

Jestli se bavíme o brankostroji, myslíme tím hlavně pokračování ve třetí třetině. Davča totiž hned za 11 sekund využívá nepochopitelnou chybu soupeře, kdy začal třetinu pouze se 4 hráči v poli. Výhoda pro nás a ihned využita! To ovšem není vše a Davča kompletuje hattrick! V součtu ani ne za 4 minuty, skvělý počin a výhoda pro nás! Můžeme hovořit o klíčovém momentu utkání. Krátce poté totiž předvádí skvělou individuální akce kapitán Jakub Hladký, který krásnou crossovou přihrávkou vybízí ke skórování Víťu Štěrbu – odkrytá branka a ten se nemýlí! Utkání je téměř hotové. To bychom nebyli my, abychom si to neznepříjemnili. Během chvíle inkasujeme 2 slepené góly. Soupeř se nadechl k náporu. Opět skvělý Vilda v bráně a uklidňující branka Štěpy Dohnala znamená nakonec vítězství. Už na tom nic nezměnilo ani snížení v poslední minutě zápasu.

Lukáš Beránek (Gepardi): Nakonec to bylo pěkně těžké utkání. Do Vsetína jsme přijeli povzbuzeni postupem do druhého koše, ale zároveň ve výrazně oslabené sestavě. Ještě v pátek jsem měl nahlášených 8 hráčů, proto děkuji Vojtovi, který narychlo přehodnotil plány a udělal si volno. Kluci i v 9 zvládli utkání kontrolovat a odehráli to co potřebovali. Jsem s výkonem spokojenej.