03.12.2022

Junioři: Vyrovnaný boj rozhodli brankaři.

V dalším kole junioři sehráli vyrovnaný zápas s Hornety. Na obou stranách zářili brankaři. Mírně lepším a také šťastnějším týmem nakonec přeci jen byli Gepardi.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 11. kolo
26. 11. 2022, 09:00 hod.
Sportovní hala Tuřany

Hornets Brno ZŠ Horní

1:3

Branky a nahrávky: 12 Červený - 4 Dohnal, 6 Hladký (Novotný), 42 Novotný (Hladký) . Rozhodčí: Mlčoušek, Ponížil . Vyloučení: 2:2 . Využití: 0:0

FBC Gepardi Brno: Chmela (Zrza) – Kuchař J, Hladký ©, Dobrovolný, Matula – Novotný, Dvořák, Dohnal, Martínek, Kuchař T., Štěrba, Hochman, Řehoř, Hladík, Bretfeld, Jedlička

Soupeř nastoupil do zápasu s jasnou taktikou. Od úvodu zápasu nás nechal hrát a spíše se zatáhl. Toho Gepardi ihned začali využívat. Povedená akce Štěpy Dohnala znamenala rychlé vedení. Když poté parádní přihrávkou, a ještě lepší střelou navýšil vedení Kuba Hladký Gepardi se smáli a zápas mířil dle předpokladů. Soupeř ovšem lehce změnil hru, a ještě do konce třetiny snižuje, kdy využívá naši chybu.

Soupeře jsme v první třetině přehrávali, ale skvělou první formaci se nedařilo nikomu doplnit. Toho začal postupně využívat soupeř. Začal hrát aktivněji, vytvořil si pár šancí a začínal přebírat otěže zápasu. Gepardi museli být bezchybní do defenzívy. To se nám dařilo a druhá třetina branku nenabídla.

Do poslední periody jsme vstoupili aktivně bohužel přesilovky i zvýšená aktivita gól nepřinesly. Opět jsme byli zatlačeni do defenzívy i díky některým zbytečným faulům. Soupeř své velké šance nevyužil a i díky Šimonovi v brance jsme mohli dát 3 minuty před koncem potvrzující branku na konečných 3:1.

Lukáš Beránek (Gepardi): Soupeř překvapil zlepšenou hrou oproti loňské sezóně. Opět se ukázalo, že se trápíme v zakončení a finální fázi hry. Nadějně rozehraný zápas jsme si zkomplikovali neproměňováním šancí a nedisciplínou. Kluci ovšem na hřišti nechali vše a tento hodně bojovný zápas zvládli. Většinu zápasu kontrolovali, i když k dokonalosti to mělo daleko. Bereme výhru, máme jistý postup o koš nahoru a to je nejdůležitější.