22.11.2022

Dorost: Úspěšné sobotní vykročení

Sobota patřila pouze zápasům dorostenců, Na Sportpointu odehráli Gepardi dva zápasy s nádechem derby.
2022-2023 | 2.liga JMK (DOR), 7. kolo
19. 11. 2022, 10:30 hod.
SH Sportpoint

Hornets Brno ZŠ Horní

5:3

Branky a nahrávky: 10. Viktor Hladík, 22. Vojtěch Jedlička, 29. Marek Dobrovolný, 31. Štěpán Novotný, 34. Jan Bretfeld - 28. Patrik Neterder, 34. Jiří Šafránek, 41. Patrik Neterder. Rozhodčí: Štěpán Pacal - Jan Karafiát. Vyloučení: 0:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.
FBC Gepardi Brno: Chmela - Dobrovolný, F. Matula, O. Matula ,Matýsek - Bretfeld, Jedlička, Novotný, Hochman, Řehoř, Hladík, Trojan.
Hornets Brno ZŠ Horní: Kottas - Šteffel, Mašek, Neterder, Černoch, Flidr, Navrátil, Janíček, Pacal, Salvet, Dvořák, Dostál, Klein, Prax, Šafránek.

Až do desáté minuty si počkali diváci na první branku v zápase dorostenců Gepardů a Hornetů. Nahrávku Zdeňka Řehoře zužitkoval Viktor Hladík. To už ale byla jedna dramatická situace za námi. Gepardi měli možnost samostatného nájezdu, ale Zdeněk Řehoř neměl svůj den a branku soupeře minul.

Také druhá třetina byla ve znamení poměrně dlouhého čekání na branku. Ve 22. minutě se nakonec radoval Vojtěch Jedlička po nahrávce Štěpána Novotného. Horneti ale dokázali odpovědět. Skvělým průnikem podél mantinelu a střelou k první tyčce nedal šanci výborně chytajícímu Šimonovi Chmelovi Neterder. Dvoubrankové vedení vrátil Gepardům Marek Dobrovolný po dalším skvělém pasu Štěpána Novotného.

V první a druhé periodě se čekalo na branku dlouho, ve třetí jen 12 sekund. Po přiklepnutí Jana Bretfelda dopravil míček za branku soupeře Štěpán Novotný. Téměř přesně po třech minutách se Jan Bretfeld zapsal do střelecké listiny sám po nahrávce Vojty Jedličky. A zdál ose být rozhodnuto. Jenže prakticky ihned po bully přidal druhý gól Hornetů Šafránek a rázem bylo o co hrát. Naštěstí pro hráče v modrých dresech přišlo vyloučení Hornetů a zbrzdění jejich šance. Naopak Gepardi se na celé dvě minuty uhnízdili obranném pásmu Hornetů, žel bez gólového efektu. Pět minut před koncem prokázal dravost na hranici brankoviště Neterder a snížil na rozdíl dvou branek. Gepardi si však dvoubrankový náskok ohlídali a soupeře již do vážnější šance nepustili. Naopak jejich střelecké pokusy končili buď na tyčce nebo na výborném brankáři hostů.