01.11.2022

Junioři: Překvapivý vývoj zápasu, vyrovnaný boj rozhodly začátky a konce třetin

Další zápasy v prvním koši juniorka odehrála opět v Otrokovicích. Překvapivý průběh zápasu se Židenicemi rozhodl konec první a začátek druhé třetiny.
2022-2023 | 2.liga JMK (JUN), 7. kolo
29. 10. 2022, 10:30 hod.
SH Štěrkoviště Otrokovice

K1 Florbal Židenice

4:6

Branky a nahrávky: 17. Štěpán Dohnal, 30. Štěpán Dohnal, 31. Jakub Hladký, 43. Štěpán Dohnal - 5. Simon Nobilis, 15. Nicolas Michael Kokeš, 16. Jan Adam Tuček, 22. Jan Adam Tuček, 39. Tadeáš Brhel, 45. Tomáš Drobek. Rozhodčí: Radim Jílek - Tomáš Olbert. Vyloučení:1:1 . Využití: 1:0. V oslabení: . Diváci: 28.

Diváci: 28
FBC Gepardi Brno: Zrza - Hladký, Dohnal, Martínek, Matula - Štěrba, Dvořák, Novotný, Hochman, Řehoř, Hladík.
K1 Florbal Židenice: Starý - Dorazil, Daniel, Krahula, Dřínovský - Kokeš, Brhel, Nobilis, Tuček, Drobek, Svoboda, Hnaníček.

V první třetině Židenice začali opatrným florbalem a Gepardi postupně převzali taktovky hry. Vytvářeli si spoustu šancí, jen je ne a ne proměnit. Naopak to jsou Židenice, kdo vytěží z minima maximum. Z rychlého brejku a následné dorážky se dostávají do vedení. Obraz hry to v první třetině příliš nezměnilo, bohužel pár vteřin před koncem první třetiny inkasují Gepardi další branku.

Vstup do druhé třetiny se Gepardům nepovedl, ihned po pár sekundách hry přichází třetí branka Židenic. Gepardy to však probudilo a skóre se konečně pohnulo i na naší straně. Soupeř hrál při nahození vysokou hokejkou a správně nařízené trestné střílení s přehledem proměňuje Štěpa Dohnal. Hráči tedy nyní konečně mohli plnit pokyny, které jsme si mezi třetinami řekli. Vypracovali si opět plno šancí ovšem soupeř svoji dobrou obranou nedovolil Gepardům zakončovat ze stoprocentních šancí, naopak sami opět inkasují po ojedinělém brejku. Skóre se tentokrát na konci třetiny ještě zmírní na 2:4 po parádně sehrané přesilové hře.

Do třetí třetiny vstupujeme velmi rychle. Pokyny zněly jasně – tlak do brány. To plní hned v prvním střídání David Dvořák, který stojí před brankařem a Kuba Hladký parádní střelou vymetl pavučinky v bráně soupeře. V ten moment jsme na dostřel jediné branky a kluci cítí velkou šanci. Bohužel nás 6 minut před koncem srazí nešťastný gól soupeře. Poté se necháváme vyloučit, což pramenilo z naší aktivní hry. Oslabení přežijeme a po jeho vypršení si bereme time-out. Trenéři dávají pokyny pro hru bez brankaře. Tu dokážeme využít a snižujeme opět na rozdíl jediné branky. Pokračujeme dále při hře bez brankaře ovšem tentokrát se náš tlak nepovedlo zužitkovat a inkasujeme poslední branku do prázdné branky.

Lukáš Beránek (Gepardi): Překvapivý vývoj zápasu. Připravovali jsme se na aktivní hru Židenic, které hráli výborný florbal v minulé sezóně. Letos ovšem přišli s obrannou a pasivní hrou. Kluci výborně převzali otěže zápasu a vytvářeli si spoustu šancí. Bohužel neproměňování našich šancí a góly z brejku nás stály zápas. I přes prohru si tým zasloužil pochvalu za aktivní a týmový výkon. Přesně takovým florbalem bychom se chtěli prezentovat.