Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Pohled do historie: Orelská florbalová liga 2016-2017

26.02.2021 | Zbyněk Matýsek

Současná situace nám bohužel stále neumožňuje plně trénovat a hrát zápasy. Proto jsme se rozhodli, že jarní část karantény a pandemické přestávky využijeme k tomu, abychom vám připomenuly některé okamžiky z historie Gepardů. Jako první přichází na přetřes sezóna 2016-2017 a úspěch Gepardů v Orelské florbalové lize.

Sezóna 2016-2017 se stala pro Gepardy nezapomenutelnou hned v několika aspektech. Poprvé vstoupil do Orelské florbalové ligy celek mladších žáků poprvé také v této kategorii celou ligu vyhráli. Pro celý klub to byla nová zkušenost, hrací systém byl zcela odlišný od toho, který se hrál v Lize mezi městy. Teď už nikoho nepřekvapí a každý bere jako samozřejmost, že se hraje dlouhodobá soutěž, nikoliv turnajový systém. Ale pro kluky a pro realizační tým byla toto novinka. Ale poprali se s ní parádně. Do kategorie mladších žáků se přihlásilo celkem 24 týmů, které byly rozděleny do čtyřech divizích. Na Gepardy vyšla divize střed, ve které se dvoukolově potkali s celky Vyškova, Šlapanic, Sivic, Řečkovic a Bohunic. Hrací doba byla 2x 12 minut, do pole nastupovaly čtyři hráči plus brankář. Také změna proti Lize mezi městy, i proti stávajícím pravidlům Českého florbalu.

V základní části odehráli Gepardi deset zápasů, v nichž ani jedou nepoznali přemožitele a jen v posledních dvou turnajích ztráceli body za dvě remízy. Ale pojďme postupně. V prvním kole ve Šlapanicích jsme se střetli s domácím týmem, a i když šly Šlapanice do vedení v sedmé minutě, brzy jsme srovnali skóre a dostali zápas pod kontrolu a přetavili ve vítězství 4:2. Druhý zápas byl jednoznačnou záležitostí, Sivice neměly proti Gepardům šanci, ostatně výsledek 9:0 vypovídá za vše. Ve druhém kole (hráno ve Vyškově) nás opět čekal na úvod pořadatelský celek. Průběh zápasu (a vlastně celého turnaje) byl identický jako kolo předchozí. Vyškov se dostal do vedení, my brzy srovnáváme a obracíme zápas ve svůj prospěch, konečný výsledek pak vyzněl 7:2 pro Gepardy. Druhý zápas ligového turnaje byl opět s nulou a opět s divokým počtem námi vstřelených branek. Střeleckou chuť našich hráčů odnesly tentokrát Bohunice (12:0). V tomto zápase stojí za zmínku zápis našeho Kuby Hladkého do statistik, na své konto si připsal osm vstřelených branek.

V dalším měření sil nás čekaly Řečkovice (8:3) a odveta s Bohunicemi (10:1), následovala tří měsíční přestávka, po které pokračovala Liga posledními dvěma turnaji ve Slavkově. Na úvod se hrála odveta se Šlapanicemi (3:1) a až v zápase číslo 8 přišla první bodová ztráta pro Gepardy. Odvetný zápas se Sivicemi, Které přijeli do Slavkova pouze se sedmi hráči soupisce, měl být jednoznačnou záležitostí. Gepardi šli do dvoubrankového vedení, ale soupeři se povedlo v závěrečných minutách vyrovnat utkání na konečných 2:2.

Před posledními koly základní části bylo jasné, že Gepardi a Vyškov si zahrají finálový turnaj. Vzájemný zápas těchto týmů byl urputným bojem, Vyškov ještě bojoval o prvenství ve skupině, celý zápas je před našimi borci o krůček napřed, vždy se dostává do vedení, ale naštěstí naši borci dokáží zavčas reagovat a 27 sekund před koncem se podaří vyrovnat stav utkání na 4:4. Tímto vybojovaným bodem Gepardi mají jistotu prvního místa ve skupině, které následně potvrdí v posledním zápase proti Řečkovicím. Výsledek 11:2 je opět jednoznačný, a i na hřišti je poznat rozdílné postavení týmů v tabulce.

Výsledky Gepardů v základní části

kolo datum domácí hosté    
122.10.16 Gepardi Brno Šlapanice 4:2
222.10.16 Gepardi Brno SK Florbal Sivice 9:0
319.11.16 Gepardi BrnoVyškov7:2
419.11.16 Gepardi BrnoBohunice12:0
511.12.16 Orel ŘečkoviceGepardi Brno3:8
611.12.16 BohuniceGepardi Brno1:10
704.03.17 ŠlapaniceGepardi Brno1:3
804.03.17 SK Florbal SiviceGepardi Brno2:2
909.04.17 VyškovGepardi Brno4:4
1009.04.17 Gepardi BrnoOrel Řečkovice11:2

Tabulka skupiny střed
1 Gepardi Brno1070:1726
2 Vyškov1048:3222
3 Šlapanice1032:2716
4 Bohunice1041:5313
5 SK Florbal Sivice1024:479
6 Orel Řečkovice1024:630

FINÁLOVÝ TURNAJ

Finálový turnaj Orelské florbalové ligy uspořádal Sokol Adamov ve své domovské hale pro 8 nejlepších týmů z celkem 24 družstev Orelské ligy. Ve dvou skupinách se celky střetly nejprve každý s každým, následovalo play-off o titul mistra. Jak vypadaly jednotlivé zápasy Gepardů?

GEPARDI BRNO - SOKOL ADAMOV

3:1

Komentář
 
 
 

První zápas celého turnaje předznamenal brzký start v 8.00 ráno. Na obou týmech byla vidět nerozehranost způsobená časným vstáváním. V průběhu času se hra postupně zlepšovala, což pak na turnaji potvrdili obě mužstva. Gepardi se rychle ujali vedení a mírnou převahu pak udržovali po celý zápas.


GEPARDI BRNO - UHERSKÉ HRADIŠTĚ

5:2

Komentář
 
 
 

Soupeř z Uherského Hradiště obhajoval loňské zlaté medaile. Sympatický byl souboj fanoušků v hledišti. Bylo vidět a hlavně slyšet oba tábory. Podařilo se nám v první části zastavit nástup Hradiště a vstřelit rychle za sebou 3 góly. V druhé půli se už hra vyrovnala a oba týmy předváděli pěkný kombinační florbal.


GEPARDI BRNO - FBC ALIGATORS

3:1

Komentář
 
 
 

Sympatický dívčí tým se prezentoval výbornou kombinační hrou, která zpočátku dělala Gepardům problémy. Naštěstí pro nás všechny střely Aligátorek skončily mimo branku nebo v rukách brankářů. Těsně před poločasem jsme z jednoho brejku vstřelili vedoucí gól. V druhé půli se pak opakoval stejný scénář, kdy oba týmy dobře kombinovali, ale nakonec se prosadili znovu Gepardi. Z pohledu trenéra to byl nejtěžší soupeř v základní skupině.


Tabulka skupiny A
1 Gepardi Brno411:49
2 Sokol Adamov49:94
3 FBC Aligators44:63
4 Uherské Hradiště47:121

PLAY-OFF


 
ČTVRTFINÁLE

GEPARDI BRNO - TĚŠANY

9:1

Komentář
 
 
 

Jako prvnímu týmu skupiny nám byl nalosován čtvrtý tým druhé skupiny. Těšany nebyly špatným týmem. Doplatili však na neúplnou lavičku, kdy nemohli točit plné dvě formace a nepřesnosti v přihrávkách. Branky tak postupně dávali Gepardi a pohodlně zvyšovali svůj náskok. Čestný úspěch Těšan přišel až za rozhodnutého stavu 7:0.


 
SEMIFINÁLE

GEPARDI BRNO - OREL BOSKOVICE

5:2

Komentář
 
 
 

Gepardy čekal v semifinále těžký soupeř. Po celý turnaj se Boskovice prezentovali rychlou a důraznou hrou. Boskovice však nezachytili několik útoků Gepardů a po brance na 2:0 protivník znejistěl. Nervozita z hostující lavičky se přenesla postupně i na jejich hráče. Boskovice se pak čím dál více uchylovaly k nepovoleným zákrokům a následně celkem třem vyloučením. Gepardi však měli dostatek zkušeností s podobnými soupeři a dál si hráli svoji hru. Při několika oslabeních se nedá dlouho vzdorovat a Gepardi navýšili svůj náskok na 4:0. Díky tomu jsme stále točili tři odpočaté formace. Slabší chvilka v závěru pomohla soupeři zmenšit hořkost porážky, poměrně hladké výhře Gepardů 5:2 však nezabránili. A nečekané se tak stalo skutečností. Ve svém premiérovém ročníku v kategorii mladších žáků se kluci dostali až do finále!


 
FINÁLE

GEPARDI BRNO - OREL UHERSKÝ BROD

2:0

Komentář
 
 
 

Finále Orelské ligy a v něm očekáváný soupeř z Uherského Brodu. Doposud během turnaje oba sokové nepoznali porážku. Zatímco semifinálový soupeř naše představy nesplnil, ten finálový je naopak předčil. Uherský Brod okamžitě dokazoval, že je ve finále zaslouženě. Každý jeho útok byl nebezpečný a Gepardi měli plné ruce a florbalky, aby soupeře udrželi na distanc od svojí svatyně. Gepardi útočili méně, ale rychlými kombinacemi se také dostávali před soupeřovu branku. Po jedné z šancí Gepardi vsítili gól. Kdo by čekal, že Uherský Brod poleví, ten se mýlil. I po pauze se pokračovalo na obou stranách ve vražedně rychlém tempu. Gepardi stíhali točit jen dvě formace. Soupeř nás svíral, Lukáš Šikuta však zavřel kasu a vytahoval jeden skvělý zákrok za druhým. Jednou nás zachránila tyčka. Ne že by Gepardi neútočili, také měli nebezpečné šance, ale Uherský Brod nás přestřílel. Nicméně Gepardi bojovali jako jeden muž, pomáhali brankáři ze všech sil a všechny střely zblokovali. A tak nám nakonec vyšla další rychlá akce a vedli jsme už 2:0! Uherský Brod si posléze vybral oddechový čas. Gepardi si však už výsledek zkušeně pohlídali. A mohlo se slavit! Za trenéry musím říci, že utkání patřilo k jedněm z nejlepších zápasů, které jsme kdy sehráli. Rychlé tempo, přesné kombinace, všichni na hřišti bojovali a zároveň se hrálo čistě, bez faulů. Prostě superfinále.

KONEČNÉ POŘADÍ


Finálový turnaj
1 Gepardi Brno
2 Sokol Adamov
4 FBO Orel Boskovice
5 FBC Aligators
6 Vyškov
7 Uherské Hradiště
8 Těšany

NEJLEPŠÍ HRÁČI FINÁLOVĚHO TURNAJE

  • Nejlepší brankář – Lukáš Šikuta (Gepardi Brno)
  • Nejlepší obránce – František Tvrdoň (Fbc Floorbee Orel Uherský Brod)
  • Nejlepší útočník – Ondřej Kos (Sokol Adamov)

GEPARDI BRNO V ORELSKÉ LIZE 2016-2017

Lukáš Šikuta, Vilém Zrza, Vít Štěrba, Jakub Hladký, Tomáš Racek, Vojtěch Potáček, Jan Kuchař, Lukáš Volf, Vojtěch Fasora, Libor Ivánek, Štěpán Dohnal, Nicolas Vicente, Daniel Vu, Simon Sedlák, Matěj Blažek, Jiří Bezděk , Radek Janovský, Jiří Kosmák.
Trenéři: Zdeněk Skříček, Marek Zvalo a Michal Dess

 
Aktuální články
Zbyněk Matýsek: Baví mě, když vidím, jak se kluci florbalem baví a jak se zlepšují

V pravidelných rozhovorech pokračujeme i po Velikonocích a k pomyslnému mikrofonu se dostává trenér mladších žáků a člen Výkonného...

 
Velikonoční výzva - Gepardí vejce

Pro naše hráče máme během lockdownu připraveny kromě pravidelných meetů a tréninkových plánů i různé výzvy. Běželi jsme do Prahy,...

 
Vzpomínka - velikonoční soustředění

Můžeme si jen povzdechnout: kdyby nebylo pandemické situace, právě v tuto chvíli by vrcholily přípravy na tradiční velikonoční...

 
Ondřej Škil: Snažím se, aby moji hráči měli primárně radost ze hry, z pohybu a cítili, že jsou součástí velmi dobré party kámošů.
 
Informace k Valné hromadě
 
Z historie Gepardů: Orelská florbalová liga
 
Ondřej Dohnal: Moje ambice jsou, aby se kluci v Gepardech co nejvíce “zdravě“ posouvali.
 
Z historie Gepardů: Liga mezi městy - mistři
 
Lukáš Beránek: Hlavní cíl je nyní udržet kluky u florbalu, tým mužů je velká výzva
 
Z Historie Gepardů: sezóna 2012-2013 a Liga mezi městy
 
Naši partneři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 11:30
FBŠ Hattrick Brno "B" - Gepardi DDM Helceletka Brno
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
 
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Mladší žáci | Neděle 25.04.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní
 
Elévové | Neděle 18.04.2021
Bulldogs Brno Orange - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Neděle 11.04.2021
K1 Florbal Židenice Girls - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS