Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ohlédnutí za turnajem elévů

03.11.2020 | Zdeněk Mazáč, Ondřej Škil

Nucenou přestávku v důsledku vyhlášení nouzového stavu a dalších opatření vyhlášených vládou ČR dnes vyplníme ohlédnutím za posledním turnajem kategorie elévů pohledem trenérů Zdeňka Mazáče a Ondřeje Škila.

Ročníky 2010 pohledem Zdeňka Mazáče

Další zastávkou v rámci jihomoravské ligy elévů v sobotu 10.10.2020 byla nová a překrásná hala ve Svitávce. Naše první družstvo elévů (ročníky 2010) v prvním zápase nastoupilo proti týmu Gullivers Y. Velmi dobře technicky a atleticky vybavený soupeř vlítl na naše borce a zatlačil nás do defenzívy. Postupem času se naši chlapci se hrou soupeře srovnali. Hra se přelévala se strany na stranu a bezbrankový stav, hlavně na naší straně, střežil výborně chytající gólman Tom Chmela. První střelecký úspěch ve velmi pohledném zápase nakonec zaznamenali naši chlapci. A po čase ještě navýšili skóre na dvoubrankové vedení. Soupeř zareagoval zvýšením tempa a rychlými přesnými kombinacemi srovnal. Hra v rychlosti gradovala a konečné skóre 4:4 bylo v tomto zápase spravedlivý výsledkem. Obě družstva mohla být se svým výkonem spokojena.

Druhý zápas proti mladším Troopers Green byl v naší režii. Brzy jsme se ujali vedení, které jsme postupem času navyšovali. Naše kombinační hra navíc s výbornou obranou slavila úspěch v konečném skóre 11:0.

Třetí zápas proti velice oslabeným Letovicím (měli pouze tři hráče do pole), byl rozhodnut hned v prvních minutách, kdy se skóre navyšovalo raketovou rychlostí. Během hry jsme se domluvili s trenérem soupeřů, že využije nabídky z jiného družstva k zapůjčení tří dalších hráčů. Proti posílenému soupeři, ale stále slavila naše kombinační hra úspěch a nám udělalo velkou radost, že se do střelecké listiny se zapsali všichni naši hráči v poli. Celkový účet zápasu se zastavil na stavu 17:1.

Na závěr naše chlapce vyzvali k poměření sil hráči Hattricku B, kteří navíc svého nejlepšího hráče zde na turnaji dali do brány. Hned od počátku bylo na hře patrno, že B tým Hattricku bude v zápase tahat za kratší konec. Naši útočníci se předháněli při pohledných kombinacích a ve střílení branek - v této minisoutěži „o nejlepšího střelce turnaje“ v našem týmu zabodoval Míša Mazáč. Zápas dohrávaný v pohodovém tempu, kdy naši chlapci polevili v druhé půli lehce v obraně, byl nakonec ukončen za stavu 16:5 v náš prospěch.

Chlapci dnes předvedli velice pěkné výkony a nás jen mrzí, že turnaj 15.11.2020 ve Slavkově u Brna byl z důvodu vyhlášení nouzového stavu zrušen.

Ročníky 2011 pohledem Ondřeje Škila

Na dnešní turnaj vyjeli gepardí elévové mimo Brno, do příjemného prostředí sportovní haly ve Svitávce. Blue tým opět doplnili kluci z přípravky a ač byli mnohdy o hlavu menší než protihráči, vůbec si nevedli špatně.

Prvním velmi kvalitním soupeřem byl FBK Atlas Blansko, prosadit se dokázal jen Davča Mazáč, díky kterému nebylo skóre s nulou, ale 1:5, nicméně kluci v sobě nezapřeli bojovníky a snažili se do poslední minuty držet krok.

V druhém zápase se Sokol Brno I EmkoCase Gullivers K byli kluci fantastičtí, v úvodních minutách dal dva rychlé góly Vláďa Škil, poté Vojta Malík, ale Gullivers dokázali dotáhnout na 3:3 po první půlce hry. Byly to nervy až do konce, kdy se závěrečným hvizdem vstřelil gól Kuba Tauvinkl, který už rozhodčí neuznal, takže zápas skončil krásnou, těsnou a hlavně zaslouženou výhrou 5:4.

Po zhruba hodinové pauze kluky čekal FBŠ Hattrick Brno, který Gepardy bohužel rozstřílel 13:3. Hattrici pálili ze středu hřiště a i když měli naši kluci spoustu šancí, ne a ne proměnit.

I přes velký gólový rozdíl z předchozího zápasu se dokázali koncentrovat na poslední a v první půlce Orly z Boskovic doslova „namazali na florbalky“. Na závěr zápasu klukům zafandili "elevové 2010” a zápas skončil remízou 4:4.

Ačkoli se za současné situace hrálo bez diváků, atmosféru se snažil kompenzovat realizační tým a všichni kluci si turnaj užili, podali skvělé sportovní výkony, parádní góly, přesné přihrávky a musíme vyzdvihnout i excelentní výkon brankářky Nikči Kouřilové.

Věříme, že se všichni potkáme na dalších turnajích a gepardí šelmy budou opět útočit.

 
Aktuální články
Zbyněk Matýsek: Baví mě, když vidím, jak se kluci florbalem baví a jak se zlepšují

V pravidelných rozhovorech pokračujeme i po Velikonocích a k pomyslnému mikrofonu se dostává trenér mladších žáků a člen Výkonného...

 
Velikonoční výzva - Gepardí vejce

Pro naše hráče máme během lockdownu připraveny kromě pravidelných meetů a tréninkových plánů i různé výzvy. Běželi jsme do Prahy,...

 
Vzpomínka - velikonoční soustředění

Můžeme si jen povzdechnout: kdyby nebylo pandemické situace, právě v tuto chvíli by vrcholily přípravy na tradiční velikonoční...

 
Ondřej Škil: Snažím se, aby moji hráči měli primárně radost ze hry, z pohybu a cítili, že jsou součástí velmi dobré party kámošů.
 
Informace k Valné hromadě
 
Z historie Gepardů: Orelská florbalová liga
 
Ondřej Dohnal: Moje ambice jsou, aby se kluci v Gepardech co nejvíce “zdravě“ posouvali.
 
Z historie Gepardů: Liga mezi městy - mistři
 
Lukáš Beránek: Hlavní cíl je nyní udržet kluky u florbalu, tým mužů je velká výzva
 
Z Historie Gepardů: sezóna 2012-2013 a Liga mezi městy
 
Naši partneři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 11:30
FBŠ Hattrick Brno "B" - Gepardi DDM Helceletka Brno
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
 
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Mladší žáci | Neděle 25.04.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní
 
Elévové | Neděle 18.04.2021
Bulldogs Brno Orange - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Neděle 11.04.2021
K1 Florbal Židenice Girls - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS