Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Liga se rozbíhá - v ostrém startu zahájili jako první dorostenci

29.09.2020 | Zbyněk Matýsek

Prvními zápasy byla zahájena ligová sezóna Českého florbalu v mládežnických kategoriích. Jako první nastoupily ke svým zápasům týmy dorostenců a mladších žáků a my přinášíme nejdříve  shrnutí ze zápasů dorostu. O startu starších žáků, mladších žáků  a elévů si budete moci přečíst v následujících dnech.

V prvním měření sil ligového turnaje narazili naši dorostenci na Sokol Brno I EMKO Case Gullivers B. A bylo to utkání dramatické až do závěrečných minut. V 10.minutě poslal Gepardy do vedení Štěpa Novotný, ale soupeř vyrovnal během 14 sekund. Ve druhé třetině dávali góly jen Gepardi, konkrétně Šimon Ingr a Vítek Štěrba. Do kabin se odcházelo za stavu 3:1 a zdálo se, že stačí „jen uhrát v klidu závěrečné dějství“. Ve třetí minutě třetí třetiny byl vyloučen Adam Petřivalský za nedovolené vrážení a soupeř nabídnutou výhodu početní převahy zužitkoval Za minutu přidal další gól a dvěma brankami pět minut před koncem zápasu utkání zvrátil ve svůj prospěch.

I ve druhém ligovém zápase nás potkal brněnský celek, K1 Florbal Židenice. Tentokrát s jednalo o poněkud rozdílnější utkání. Už ve 2.minutě posílá Gepardy do vedení „hříšník“ minulého zápasu Adam Petřivalský, kterému asistoval Petr Gajdůšek. Soupeř sice v 7.minutě snižuje, ale nerozhodný stav trvá jen přesně minutu a dvacet sekund. Vedení vrací Gepardům Nick Vincente. Soupeř ale nesložil ruce do klína. A opět tomu napomohla přesilová hra., V čase 17:15 je vyloučen Matěj Blažek za nedovolené bránění a za minutu třicet pět sekund se Židenice dočkali opětovného vyrovnání. Nerozhodný stav vydržel tentokrát delší dobu, dvě minuty před koncem druhé třetiny navrací Gepardům vedení Štěpán Dohnal po nahrávce Nicka Vicenteho. Není to naposled, co se Nick zapisuje do zápisu o utkání. Patnáct sekund před druhou sirénou inkasuje dvouminutový trest a vzápětí osobní trest za nesportovní chování. Se začátkem třetí části hry všichni očekávají tlak Židenic, ale jsou to Gepardi, kteří ve vlastním oslabení odskakují na rozdíl dvou branek. Šťastným střelcem je Táda Mutina. Ale, bohužel, do zápisu se opět zapisujeme červenou barvou. Pět sekund před vypršením dvouminutového oslabení odchází „dělat společnost“ Nickovi Štěpa Dohnal. Dvojnásobnou mini přesilovku soupeře zvládáme a Táda Mutina si naopak připisuje svoji druhou branku v sezóně, opět v oslabení. Na tuto situaci reagují Židenice time-outem, ale zápas mají Gepardi pod kontrolou. V poslední desetiminutovce přidává dvě branky Kuba Hladký, jednou se trefuje Honza „Tarzy“ Kuchař, soupeř se dočkal snížení na 3:8 v poslední minutě utkání. Největší slabinou se zatím ukazuje disciplína, naopak hra v oslabení nám potíže nečinila, ale přesto jsou věci, na kterých musíme zapracovat.

Na turnaji reprezentovali: Lukáš Šikuta, Vilém Zrza – Matěj Blažek, Jakub Hladký, Jan Kuchař, Adam Petřivalský – Šimon Ingr, Tadeáš Mutina, Nicolas Vincence, Štěpán Novotný, Vít Štěrba, Petr Gajdůšek, Štěpán Dohnal, Viktor Hladík, Matyáš Teverný, David Dvořák.

 
Aktuální články
Zbyněk Matýsek: Baví mě, když vidím, jak se kluci florbalem baví a jak se zlepšují

V pravidelných rozhovorech pokračujeme i po Velikonocích a k pomyslnému mikrofonu se dostává trenér mladších žáků a člen Výkonného...

 
Velikonoční výzva - Gepardí vejce

Pro naše hráče máme během lockdownu připraveny kromě pravidelných meetů a tréninkových plánů i různé výzvy. Běželi jsme do Prahy,...

 
Vzpomínka - velikonoční soustředění

Můžeme si jen povzdechnout: kdyby nebylo pandemické situace, právě v tuto chvíli by vrcholily přípravy na tradiční velikonoční...

 
Ondřej Škil: Snažím se, aby moji hráči měli primárně radost ze hry, z pohybu a cítili, že jsou součástí velmi dobré party kámošů.
 
Informace k Valné hromadě
 
Z historie Gepardů: Orelská florbalová liga
 
Ondřej Dohnal: Moje ambice jsou, aby se kluci v Gepardech co nejvíce “zdravě“ posouvali.
 
Z historie Gepardů: Liga mezi městy - mistři
 
Lukáš Beránek: Hlavní cíl je nyní udržet kluky u florbalu, tým mužů je velká výzva
 
Z Historie Gepardů: sezóna 2012-2013 a Liga mezi městy
 
Naši partneři
Zápasy
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 11:30
FBŠ Hattrick Brno "B" - Gepardi DDM Helceletka Brno
7:4 (1:1, 3:1, 3:2)
 
Dorostenci | Sobota 03.10.2020, 14:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBC Dragons
6:3 (0:3, 4:0, 2:0)
 
Starší žáci | Sobota 10.10.2020, 13:20
FBC Slovácko Black - Gepardi DDM Helceletka Brno
5:6 (2:2, 2:2, 1:2)
 
Mladší žáci | Neděle 20.09.2020, 13:00
Gepardi DDM Helceletka Brno - FBK Atlas Blansko
9:2 ()
 
Mladší žáci | Neděle 25.04.2021
Gepardi DDM Helceletka Brno - Hornets Brno ZŠ Horní
 
Elévové | Neděle 18.04.2021
Bulldogs Brno Orange - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
Přípravka | Sobota 12.10.2019, 11:20
Gepardi DDM Helceletka Brno - TJ Znojmo LAUFEN CZ
0:0 (Prohra)
 
Přípravka | Neděle 11.04.2021
K1 Florbal Židenice Girls - Gepardi DDM Helceletka Brno
 
 
Copyright © 2019 Gepardi Brno, z.s. & eSports.cz - www.esports.cz Kontakt technická podpora: david.simon@esports.cz RSS